Τι κάζο ήταν αυτό.
Οι πρωταθλητές δέχθηκαν τέσσερα γκολ από την φοβερή Καρμιώτισσα που νίκησε 4-1 σε ένα απίστευτο σκορ.
Η προσγείωση του Άρη στην… Κυπριακή πραγματικότητα, κάθε άλλο παρά ομαλή ήταν και το τελικό σκορ τα λέει όλα.
Ρόσι, Κατσαντώνης, Τσουκαλάς και Φουρ οι σκόρερ του μεγάλου θριάμβου, ενώ για τον Άρη ισοφάρισε προσωρινά ο Μπενγκτσον. Από το 68’ ο Άρης έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Γιαγκό.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια (69′ Θεοδώρου), Νεοφύτου, Φουρ (90+4′ Μιχαήλ), Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου, Αγγελή (62′ Κατσαντώνης), Κοβάσεβιτς, Ματθαίου
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Αβραάμ, Μιχαήλ, Θεοδώρου, Γκριμπακίν, Ταβελούδης, Κατσαντώνης, Σταύρου

ΑΡΗΣ: Βανά, Καζού, Μπένγκτσον, Στεπίνσκι (46′ Κακόριν), Γκομίς (34′ Μαγιαμπέλα), Γιαγκό, Νίκολιτς (46′ Σόκε), Στρούσκι, Μπρόρσον, Μοντνόρ (46′ Μπαμπίκα), Ουρόσεβιτς
Στον πάγκο: Σωφονίου, Ζάντρο, Γιαντάλ, Κακόριν, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Μαγιαμπέλα, Σάβο, Σόκε, Μπαμπίκα, Σουμάνσκι

ΓΚΟΛ: 64′ Ρόσι, 79′ Κατσαντώνης, 88′ Τσουκαλάς, 90+2′ Φουρ/69′ Μπένγκτσον
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντούμπια (3η), Κοβάσεβιτς (3η), Κατσαντώνης/ Μοντνόρ, Ουρόσεβιτς (3η), Κακόριν
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Γιαγκό
ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 237 (200 στην πλευρά του Άρη και 37 οι φίλοι της Καρμιώτισσας)

Παρατηρητής: Ζαφείρης Σάββας

16′
Ο Βανά πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα μπροστά από τον Ματθαίου.
22′ Συρτό σουτ του Μπένγκτσον, η μπάλα στα χέρια του Ανέστη.
23′ Πετυχαίνει γκολ η Καρμιώτισσα με τον Ντούμπια αλλά σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR.
34‘ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο τραυματίας Γκομίς, μέσα ο Μαγιαμπέλα.
43′ Μπαλιά προς τον Ρόσι, βγαίνει και διώχνει με τα πόδια ο Βανά.
45+2′ Σουτ του Μοντνόρ, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει σε κόρνερ.
46′
Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Κακόριν, Μπαμπίκα και Σόκε,. έξω  Στεπίνσκι, Μοντνόρ και Νίκολιτς.
64′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η Καρμιώτισσα. Ο Κατσαντώνης έκανε την σέντρα και ο Ρόσι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

68′
Μένει με δέκα ποδοσφαιριστές ο Άρης λόγω αποβολής του Γιαγκό για σπρώξιμο εκτός φάσης στον Χριστοφή.
69′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει ο Άρης. Μαγική ασίστ του Μαγιαμπέλα και ο Μπένγκτσον από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

79′ ΓΚΟΛ. 2-1. Παίρνει εκ νέου προβάδισμα η Καρμιώτισσα με δυνατό σουτ του Κατσαντώνη εντός περιοχής.
85′
Αποβάλλεται ο βοηθός προπονητή της Καρμιώτισσας Κρίστης Θεοφίλου.
88′ ΓΚΟΛ. 3-1. Πετυχαίνει και τρίτο γκολ η Καρμιώτισσα. Μετά από κόρνερ του Θεοδώρου, ο Τσουκαλάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
90+2′ ΓΚΟΛ. 4-1. Πετυχαίνει και τέταρτο γκολ η Καρμιώτισσα με τον Ναβαρόνε Φουρ.