Η Μίλαν έδειξε χαρακτήρα στη Σαρδηνία όπου και κέρδισε με 3-1 την Κάλιαρι παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Στο 4ο λεπτό τα διαδοχικά σουτ του Ράιντερς σταμάτησαν στα σώματα ενώ στο 29’ ο Λουβούμπο με απίθανο σουτ από πλάγια δεξιά έγραψε το 1-0. Ωστόσο 40ο λεπτό ο Πούλισικ έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Ραντούνοβιτς έδιωξε πάνω στον Οκαφόρ που πλάσαρε από κοντά για το 1-1 και μάλιστα στο 45’ ο Ραντούνοβιτς έσωσε μετά από σουτ του Ερναντές. ωστόσο από το κόρνερ ο Ράιντερς έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Τομόρι σε κενό τέρμα έγραψε το 1-2 ενώ στο 45+4’ ο γκολκίπερ της Κάλιαρι πρόλαβε σωτήρια τον Ράιντερς.

Οι «ροσονέρι» ήλεγξαν τον ρυθμο0 στο 2ο μέρος και στο 60ο λεπτό ο Λόφτους Τσικ με όμορφο σουτ από τα 30 μέτρα έγραψε το 1-3. Στο 88ο λεπτό ο Σπορτιέλο έσωσε εντυπωσιακά μετά από πλασέ του Οριζτιάνο.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Ραντούνοβιτς, Ντοσένα, Νάντες, Χατζηδιάκος, Βιέτεσκα (46’ Οριστιάνο), Οτζέλο, Τζάπα (81’ Ντι Πάρντο), Μακουμπού (84’ Ντεϊόλα), Σουλεμανά (67’ Βιόλα), Πετάνια (67’ Σομουρόντοβ), Λουβούμπο

ΜΙΛΑΝ: Σπορτιέλο, Φλορέντσι, Τιό, Τομόρι, Ερναντές (84’ Μπαρτεζάγκι), Αντλί (59’ Πόμπεγκα), Λόφτους Τσικ, Ράιντερς (59’ Μούσα), Πούλισικ (69’ Λεάο), Τσουκβουέζε (69’ Ρομέρο), Οκαφόρ