Τρίποντο με απίθανη ανατροπή για τη Φροζινόνε που έχανε με 2-0 από τη Σασουόλο αλλά στο τέλος κέρδισε με 4-2.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Ρομανιόλι πρόλαβε σωτήρια τον Μπολόκα ενώ στο 3’ ο Τουράτι είπε όχι σε σουτ του Μπαϊράμι και τελικά στο 7’ ο Βίνια πέρασε κάθετα στον Πιναμόντι που με άψογο πλασέ έγραψε το 1-0. Στο 20ο λεπτό μετά από σέντρα του Μαρκίτσα ο Σουλέ αστόχησε από κοντά ενώ στο 24’ ο Πιναμόντι με όμορφο σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 0-2.

Στο 29ο λεπτό ο Κράνιο είπε όχι εντυπωσιακά σε κεφαλιά του Σεντίρα και στο 37’ ο Τουράτι έσωσε με τα πόδια μετά από σουτ του Μπεράρντι ενώ στο 45+1’ η Φροζινόνε κέρδισε πέναλτι και ο Σεντίρα το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-2.

Στο 54ο λεπτό το σουτ του Σεϊντέ πέρασε λίγο έξω μετά και από επαφή της μπάλας με τον Οκολι και στο 70’ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ματσιτέλι με φοβερό σουτ στην κίνηση έκανε το 2-2.

Στο 74’ το σουτ του Πέντερσεν σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ και δύο λεπτά αργότερα ο  Ματσιτέλι με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Κράνιο για το 3-2. Στο 85ο λεπτό η Φροζινόνε είχε δοκάρι με τον Σουλέ και ακυρωθέν γκολ του Σεντίρα στο 88’.

Στο 90+2′ το σουτ του Γκαριτάνο σταμάτησε στο δοκάρι ενώ στο 90+3′ ο Τουράτι είπε όχι σε προσπάθεια του Σεϊντέ και στο 90+6′ ο Lιρόλα διαμόρφωσε το 4-2

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ: Τουράτι, Ρομανιόλι, Μαρκίτσα, Ογιόνο, Μοντερίζι (46’ Οκόλι), Ματσιτέλι (87’ Λιρόλα), Γκέλι (83’ Μπρεσιανίνι), Μπαρενετσέα (69’ Γκαριτάνο), Μπάεθ (46’ Κάζο), Σεντίρα, Σουλέ

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κράνιο, Τόλιαν, Έρλιτς, Βίνια (53’ Πέντερσεν), Ρουάν, Ματέους Ενρίκε, Μπαϊράμι (53’ Θόρστβεντ), Μπολόκα (67’ Καστιγιέχο), Μπεράρντι, Πιναμόντι (80’ Μουλατιέρι), Λοριεντέ (53’ Σεϊντέ).