Όρθια στην έδρα της Μόντσα έμεινε η Λέτσε που απέσπασε ισοπαλία 1-1 κι ενώ αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 55’ ως το 85’.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Καλντιρόλα έξανε πέναλτι στον Άλμκβιστ και ο Κρστόβιτς το εκτέλεσε εύστοχα για το 0-1 ενώ στο 17’ ο Ίτσο έκοψε το σουτ του Άλμκβιστ.

Ωστόσο στο 24ο λεπτό οι Κολόμπο και Κολπάνι άλλαξαν όμορφα και ο δεύτερος πάσαρε από κοντά για το 1-1.

Στο 28ο λεπτό ο Τσιουρία έκανε όμορφη ενέργεια και διαγώνιο σουτ που έφυγε ελάχιστα έξω ενώ στο 30’ η Μόντσα έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Κολόμπο να κάνει το σουτ και τον Φαλκόνε να σώζει εντυπωσιακά.

Στο 51ο λεπτό το σουτ του Κολπάνι πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 55’ αποβλήθηκε ο Μπασιρότο και στο 66’ ο Φαλκόνε έσωσε μετά από δυνατό σουτ του Μότα. Στο 69ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Καρμπόνι και στο 81’ το σουτ του Γκαλιαρντίνι πέρασε μόλις έξω ενώ στο 85’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία με την αποβολή του Καλντιρόλα. Στο 90+5′ το σουτ του Γκαλιαρντίνι πέρασε ελάχιστα έξω.

ΜΟΝΤΣΑ: Σορεντίνο, Καλνιρόλα, Τσιουρία (89’ Κυριακόπουλος), Πάμπλο Μαρί (46’ Καρμπόνι), Ίτσο, Μπιριντέλι (67’ Μάριτς), Γκαλιαρντίνι, Πεσίνα, Κολπάνι, Καπράρι (26’ Μότα), Κολόμπο (67′ Περέιρα)

ΛΕΤΣΕ: Φαλκόνε, Γκεντρί, Γκάλο (74’ Ντόργκου), Μπασιρότο, Πόνγκρατσιτς, Καμπά, Ραμαντάνι, Ράφια (54’ Μπλιν), Άλμκβιστ (78’ Τούμπα), Μπαντά (74’ Στρεφέτσα), Κρστόβιτς (78’ Πίκολι).