Μετά την ήττα από την Σπάρτα, ο προπονητής του Άρη Αλεξέι Σπιλέφσκι δήλωσε τα ακόλουθα:
«Δεν ξέρω αν θα πρέπει να είμαι χαρούμενος για την εμφάνιση ή στεναχωρημένος για το αποτέλεσμα. Μετά το 1-1 εκείνα τα 25 λεπτά μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου δεν ήμασταν τόσο καλοί και δείξαμε περισσότερο σεβασμό από ότι έπρεπε στον αντίπαλο. Κάναμε ένα πολύ καλό β’ ημίχρονο αλλά είναι στενάχωρο να δέχεσαι γκολ με τέτοιο τρόπο με στημένες φάσεις. Ξέραμε ότι η Σπάρτα είναι πιο ψηλή ομάδα από εμάς. Ο Άρης είναι η πιο κοντή ομάδα από όλες στους ομίλους. Σαν να και έπαιζαν μικρά παιδιά εναντίον παικτών μπάσκετ. Οι παίκτες δεν πρέπει να έχουν το κεφάλι κάτω, να το έχουν ψηλά και να είναι περήφανοι όπως περήφανο πρέπει να είναι και το Κυπριακό ποδόσφαιρο».