Αυτό που έκανε ο Άρης ήταν να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά κόντρα στην ΑΕΖ και να κάνει το τρία στα τρία.
Η ομάδα του Σπιλέφσκι νίκησε 5-0 την ΑΕΖ στο «Αμμόχωστος» και συνεχίζει αλάνθαστη στο πρωτάθλημα.
Τα γκολ για τους πρωταθλητές πέτυχαν οι Μπαμπίκα, Στεπίνσκι, Σπόλιαριτς,  Σουμάνσκι και Μοντνόρ.

ΑΕΖ: Μπέκερ, Ε.Αντωνίου, Κ.Αντωνίου (Χ.Αντωνίου), Σλόγκαρ, Κάστρο, Ρέινολντς, Μιχαηλίδης (80′ Ελ Χαμαρντί), Σιφνέος, Χρίστου, Κκώστης (80′ Φράγκος), Ιωσηφίδης (73′ Γκόντγουιν)
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Στυλιανού, Χ.Αντωνίου, Ρολντάν, Χριστοφή, Χαραλάμπους, Φράγκος, Γκόντγουιν, Χατζηβασίλης, Ελ Χαμαρντί, Καρανικόλας

ΑΡΗΣ: Βανά, Καζού, Γιαντάλ, Μπένγκτσον (46′ Μοντνόρ), Μπράουν, Σπόλιαριτς (75′ Γκόμις), Στεπίνσκι (46΄Σουμάνσκι), Σανέ, Στρούσκι (62′ Σόκε), Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα (62′ Δημητρίου)
Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Δημητρίου, Γκομίς, Μαγιαμπέλα, Σόκε, Μόντνορ, Σουμάνσκι

Έναρξη αγώνα…
5′
Μακρινό σουτ του Σλόγκαρ, πάνω από τα δοκάρια του Βανά.
17′ Γύρισμα του Μπαμπίκα, βγήκε και μάζεψε ο Μπέκερ.
19’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Στεπίνσκι. Ο Μπαμπίκα έκλεψε την μπάλα έδωσε σχεδόν έτοιμο γκολ στον Πολωνό επιθετικό αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.
21′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ ο Άρης με τον Μπαμπίκα. Πήρε απίστευτη ασίστ από τον Σπόλιαριτς και δεν λάθεψε στο τετ-α-τετ.
31′ ΓΚΟΛ. 0-2. Ο Αρης κάνει το 2-0 με τον Στεπίνσκι. Ο Μπένγκστον του γύρισε την μπάλα και με ωραία κίνηση και τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
41′ ΓΚΟΛ. 0-3. Πετυχαίνει και τρίτο γκολ ο Άρης με τον Σπόλιαριτς.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
56’ Επικίνδυνο γύρισμα του Μπαμπίκα στην περιοχή, πάνω στο Μπέκερ η μπάλα.
58’ Μεγάλη διπλή φάση για τον Άρη. Ο Σουμάνσκι έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Μπέκερ έδιωξε σε πρώτο χρόνο με δυσκολία και στην επαναφορά ο Μοντόρ έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
74′ ΓΚΟΛ. 0-4. Πετυχαίνει και τέταρτο γκολ ο Άρης με τον Σουμάνσκι. Μετά από μακρινή συρτή πάσα του Σόκε έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΖ και μόνος απέναντι στον Μπέκερ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
89′ ΓΚΟΛ. 0-4. Μετά από γύρισμα του Γκομίς, ο Μοντνόρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.