Με γκολ-πέναλτι του Γκομίς στο 85ο λεπτό ο Άρης έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Δόξας επικρατώντας με 2-1 και κάνοντας το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.
Από πολύ νωρίς στο 4ο λεπτό η Δόξα έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές, άντεξε αρκετά μέχρι ο Σουμάνσκι να ανοίξει το σκορ αλλά η απάντηση ήταν άμεση με το αυτογκολ του Μπρόρσον.
Ο Σουηδός λίγο αργότερα αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα αλλά η ομάδα του στο τέλος τα κατάφερε από την άσπρη βούλα.

ΑΡΗΣ: Βανά, Μουσούντα (69′ Καζού), Μπράουν, Σπόλιαριτς (75′ Γκομίς), Στεπίνσκι (69 Μπένγκτσον), Σανέ, Στρούσκι, Μπρόρσον, Μοντνόρ (46′ Σουμάνσκι), Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα (46′ Μαγιαμπέλα)
Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Ζάντρο, Καζού, Μποακί, Μπένγκτσον, Δημητρίου, Γκομίς, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Σουμάνσκι

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Σιέλης, Τρούγιτς, Τραϊτσέφσκι, Ναμπί, Αντωνιάδης, Μουχαμέντ, Στυλιανού, Κυριάκου (67′ Τσετσέροβιτς), Ασάντε (55′ Κλεοφίλο)
Στον πάγκο: Αντωνίου, Κυριάκου, Τσισκόνε, Σαντίκ, Κλεοφίλο, Κωνσταντίνου, Τσετσέροβιτς, Άπια, Έρνεστ, Πούριτς

ΓΚΟΛ: 58′ Σουμάνσκι, 85′ Γκομίς (π.)/ 67′ Μπρόρσον (αυτ.)
Παρατηρητής: Ζαφείρης Σάββας

4′ Μένει με δέκα ποδοσφαιριστές η Δόξα λόγω αποβολής του Τρούγιτς για σκληρό φάουλ στον Σανέ. Αρχικά ο διαιτητής του έδειξε κίτρινη και αφού τον ενημέρωσε το VAR για πιθανότητες κόκκινης το είδε ξανά και απέβαλε τον ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων.

11′ Σουτ του Σπόλιαριτς εκτός περιοχής, έτοιμος ο Σισκόφκσι.
14′ Σέντρα του Μοντνόρ, κεφαλιά του Μπαμπίκα λίγο έξω.
17′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Στεπίνσκι, διώχνει ο Σισκόφσκι.
18′ Σουτ του Μπράουν εκτός περιοχής, δεν προβληματίζει τον τερματοφύλακα της Δόξας.
23‘ Συρτό, δυνατό σουτ του Σανέ από διαγώνια θέση, λίγο έξω.
35′ Επικίνδυνη κάθετη του Κυριάκου στον Ασάντε, διάβασε τη φάση και βγήκε ο Βανά που έδιωξε.
36′ Διαγώνιο πλασέ από τον Μπαμπίκα, μόλις έξω.
39′ Απειλεί με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ναμπί η Δόξα, έπεσε και έδιωξε ο Βανά.
41′ Συρτό σουτ του Σπόλιαριτς εκτός περιοχής, άστοχο.
53′
Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαγιαμπέλα έστρωσε στον Στεπίνσκι, ο Πολωνός έπιασε το σουτ αλλά ο Σισκόφσκι απέκρουσε σε κόρνερ.
58′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ ο Άρης. Μετά από μελέ στην άμυνα της Δόξας, δεν κατάφεραν να διώξουν οι αμυντικοί, η μπάλα κατέληξε στον Σουμάνσκι ο οποίος με ένα ξερό σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

67′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η Δόξα. Ο Αντωνιάδης έκανε την σέντρα από δεξιά, η μπάλα πήρε μια παράξενη τροχιά, αιφνιδιάστηκε ο Βανά,  χτύπησε στο δοκάρι, στην πλάτη του Μπρόρσον και κατέληξε στα δίχτυα.

76′ Μένει με δέκα ποδοσφαιριστές και ο Άρης λόγω αποβολής του Μπρόρσον για φάουλ στον Κλεοφίλο που έφευγε μόνος.
82′ Κερδίζει πέναλτι ο Άρης για χέρι του Αντωνιάδη.
85′ ΓΚΟΛ. 2-1. Ο Γκομίς δεν αστοχεί από τα 11 βήματα και δίνει προβάδισμα στον Άρη.