Με ισοπαλία απέναντι στην Αούστρια Βιέννης έκλεισε των κύκλο των τριών φιλικών αγώνων που έδωσε στην Αυστρία ο Άρης. Οι πρωταθλητές μας έπαιξαν κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο κόντρα σε μία σαφώς καλύτερη στην παρούσα φάση ομάδα.
Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες με τον Άρη να μπαίνει δυνατά και να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα. Ωστόσο η Αούστρια ήταν η ομάδα που άνοιξε πρώτη το σκορ με κεφαλιά του Πλάτοβιτς από κοντά. Η απάντηση της ομάδας του Σπιλέφσκι ήταν άμεση, καθώς στην αμέσως επόμενη επίθεση μια εξαιρετική αντεπίθεση έδωσε την ευκαιρία στον Ουρόσεβιτς να «σερβίρει» έτοιμο γκολ στον Μπαμπίκα. Καλύτερη στην συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα χωρίς ωστόσο να μπορέσει να πετύχει ένα δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πρωταθλητές μας συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό παίζοντας ουσιαστικά το καλύτερο τους παιχνίδι στην Αυστρία παρά την πίεση των γηπεδούχων. Στο 52΄ λίγο έλειψε να προηγηθεί ο Άρης με προσπάθεια του εξαιρετικού Ουρόσεβιτς. Οι ποδοσφαιριστές της Αούστρια στην συνέχεια πάτησαν το πόδι στο γκάζι ψάχνοντας το γκολ της νίκης χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν έτσι το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Το επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Λεμεσού είναι επίσημο και είναι το Σούπερ Καπ την Παρασκευή κόντρα στην Ομόνοια 21/7.

Αούστρια: Φρούχτλ, Γκρούμπερ, Μπράουνουντερ, Πλάτοβιτς, Ταμπάκοβιτς, Φίτς, Μέισλ, Χαντλ, Τζούκιτς, Ράνφτλ, Πόλστερ.

ΆρηςΒανά, Μπαμπίκα, Μπένγκτσον, Μπρόρσον, Γκομίς, Μαγιαμπέλα, Μουσούντα, Νίκολιτς, Στρούτσκι, Ουρόσεβιτς, Γιαγκό