Η Μπάτε Μπόρισοφ πιθανή αντίπαλος του Άρη στον β’ προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ, ηττήθηκε με 2-1 από τη Ναφτάν εντός έδρας, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε στο 17’ ο Μπανέ αλλά η απάντηση ήταν άμεση και στο 20’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν μεν τον Πουκχόφ σε 1-1, σκορ το οποίο οδήγησε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη, η Ναφτάν έφτασε στο γκολ της νίκης με τον Κιριλένκο να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 81’. Στο 90+5’ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σ. Βολκόφ που είχε περάσει στον αγώνα 10 λεπτά πριν, ενώ με 10 έμειναν και οι νικητές για αποβολή του Σλέποφ.
Όσον αφορά τη βαθμολογία, η Μπάτε μετά από 12 ματς βρίσκεται στην 6η θέση έχοντας 16 βαθμούς, ενώ τελευταία της νίκη ήταν στις 6 Μαΐου!

ΜΠΑΤΕ (Αλσεούσκι): Κούντραβετς, Αντιλέφσκι (74’ Βασίλεβιτς), Μπανέ, Μποτσέροφ, Γκρόμικο, Ισλάμοβιτς (76’ Τζίμοχ), Κοντσεβόι, Λάπτεφ (69’ Σέτσιουκ), Μάλκεβιτς (84’ Σ. Βολκόφ), Μαρτίνοφ, Ζ. Βολκόφ.