Φιλική νίκη επί της Γερμανίας, η οποία δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες, πέτυχε η Πολωνία στη Βαρσοβία (1-0), με ένα γκολ του Κίβιορ να είναι αρκετό για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.
Μάλιστα, στο αρχικό σχήμα για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος βρέθηκε ο Νταμιάν Σιμάνσκι, με τον ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ να αγωνίζεται για 77 λεπτά. Στο 31′, ο Σεμπαστιάν Σιμάνσκι εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Κίβιορ να μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με εκπληκτική κεφαλιά να κάνει το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.
Στο δεύτερο μέρος, η «μάνσαφτ» έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και προσπάθησε να ισοφαρίσει, χωρίς να το καταφέρνει. Αποκορύφωμα στην εξαιρετική παρουσία του Σέζνι, ήταν η φανταστική απόκρουση στην κεφαλιά του Βόλφ στο 89ο λεπτό. Έτσι, το 1-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.