Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο ΓΣΠ.
Στο ντέρμπι ΑΠΟΕΛ και Πάφος FC έμειναν στην ισοπαλία 0-0 και οι γαλαζοκίτρινοι…πέταξαν δύο βαθμούς στην μάχη για τον τίτλο κόντρα σε μια πολύ καλή Πάφος FC.

Περισσότερα σε λίγο…

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Καρώ, Φεράρι, Νταουσβίλι (46′ Μακέντα), Βιγιαφάνες, Κβιλιτάια, Κρέσπο, Σούσιτς, Ντάλσιο (80′ Ντογκαλά), Σαρφό, Δώνης (46′ Μαρκίνιος)
Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγγίρης, Ντβάλι, Εφραίμ, Τσεπάκ, Σατσιάς, Ηλία, Μαρκίνιος, Τζιάμα, Ντογκαλά, Μακέντα

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Παλάσιος, Κβίντα, Χότσκο, Ζάιρο, Δημητρίου, Τάνκοβιτς (90+2′ Χέσταντ), Βαλακάρι, Μπρούνο, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς
Στον πάγκο: Άντος, Μάχροβιτς, Μπετανκόρ, Ικόκο, Αμπντουραχίμι, Χέσταντ, Ζουνίνιο, Μιχαήλ, Ναμ, Ταβάρες

Παρατηρητής: Τσαγγάρης Μάριος

Έναρξη αγώνα μες περίπου 10 λεπτά καθυστέρηση.
ΕΔΩ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ.
3′ Απειλεί η Πάφος FC. Ο Μπρούνο έφυγε πίσω από την άμυνα του ΑΠΟΕΛ αλλά τον πρόλαβε ο Μπέλετς.
15′ Το σουτ του Ντάλσιο έφυγε πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια.
19′ Ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Ζάιρο μπήκε στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ από δεξιά, έκανε το σουτ αλλά ο Μπέλετς απέκρουσε την μπάλα σε κόρνερ.
21′ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Βιγιαφάνες από καλή θέση έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
31′ Απειλεί η Πάφος FC, ο Φεράρι στην προσπάθεια του να διώξει έδωσε μια παράξενη τροχιά στην μπάλα και ο Μπέλετς αναγκάστηκε να διώξει σε κόρνερ.
37′ Μακρινό σουτ του Ντράγκομιρ, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
43′ Κεφαλιά του Κβιλιτάια στα χέρια του Ίβουσιτς.
44′ Ο Κβιλιτάια προτίμησε να μην πασάρει στον Δώνη, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πήγε στα χέρια του Ίβουσιτς.
45′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Βαλακάρι έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα σταμάτησε σε σώματα αμυντικών του ΑΠΟΕΛ.
45+2′ Απειλεί το ΑΠΟΕΛ. Μετά από φάουλ του Βιγιαφάνες, ο Σούσιτς έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Μπάιριτς έδιωξε σε κόρνερ.
ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′
Διπλή αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Μέσα Μαρκίνιος και Μακέντα, έξω Νταουσβίλι και Δώνης.
57′ Απειλεί το ΑΠΟΕΛ. Ο Μαρκίνιος έστρωσε στον Ντάλσιο ο οποίος έπιασε το φαλτσαριστό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
66′ Απειλεί το ΑΠΟΕΛ. Γύρισμα του Μακέντα στον Μαρκίνιος, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου στην κίνηση έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
67′ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Παλάσιος πήρε την μπουκιά την τελευταία στιγμή μέσα από το στόμα του Κβιλιτάια.
73′ Ο Σούσιτς δοκίμασε το δυνατό μακρινό σουτ, αλλά ο Ίβουσιτς ήταν σε ετοιμότητα και μάζεψε την μπάλα.
83′ Ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Βαλακάρι ήταν έτοιμος να σκοράρει και ο Σαρφό του πήρε την μπουκιά από το στόμα διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.