Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για την Ομόνοια.
Οι πράσινοι επικράτησαν 3-0 της Ένωσης Νέων Παρταλιμνίου στο «Τάσος Μάρκου», κόλλησαν δεύτερη σερί νίκη και πάλι με καλή εμφάνιση και εδραιώνονται στην πρώτη 6άδα.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Φερέρα ήταν ο Ανδρόνικος Κακουλλής ο οποίος πέτυχε δύο γκολ,. ενώ άλλο ένα πέτυχε ο Καρίμ Ανσαριφάρντ.

ΕΝΠ: Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Ντιαβαρά (77′ Φερνάν), Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Κωνσταντίνου (65′ Μαυρουδής), Κατσιάρης, Βουτσένοβιτς (77′ Ρουσιάς), Κοτσώνης (46′ Κόρσια), Ντρέκσα, Λαμί (54′ Βούκσεβιτς)
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Λουσέρο, Σολωμού, Πρωτοπαπάς, Γαβριήλ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Ψάλτης, Μπάρκερ, Μπρούνο (77′ Χούπερ), Κίτσος, Ανσαριφάρντ (65′ Ντίσκερουντ), Μπασιρού, Λανγκ, Κούσουλος (65′ Κασάμα), Μίλετιτς (77′ Παναγιώτου), Κακουλλής (82′ Σάββα)
Στον πάγκο: Παναγή, Φαμπιάνο, Μάθιους, Γιούστε,  Λέζιακς, Χαραλάμπους, Βενιζέλου, Σάββα,

Παρατηρητής: Νικολάου Γιώργος

Τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή στη μνήμη του Νικόλα Μακρόνησου, επί χρόνια διοικητικού στελέχους της ΕΝΠ.
7′
Προϋπόθεση από δεξιά για την Ομόνοια με τον Κίτσο. Προσπάθησε να περάσει μπαλιά στην περιοχή, όμως ο Κωνσταντίνου απομάκρυνε σε κόρνερ.
16′ Μεγάλη ρυκαιρία για την ΕΝΠ, γύρισμα του Γεβρέμοβιτς από αριστερά, σουτ του Βουτσένοβιτς, έπεσε μάζεψε ο Ουζόχο
19′ Σουτ του Κακουλλή πάνω από τα δοκάρια.
22′ ΓΚΟΛ. Ανοίγει το σκορ η Ομόνοια. Ο Κακουλλής έκλεψε από τον Μέιρα, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με υποδειγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

42′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Κακουλλής από καλή θέση δεν μπορεί να νικήσει τον Κόστιτς.
43′ ΓΚΟΛ. 0-2. Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η Ομόνοια. Ο Μπάρκερ έστειλε την μπαλιά τον Κακουλλή ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
46′
Αλλαγή για την ΕΝΠ. Στην θέση του ΚοτσώνΗ πέρασε ο Κόρσια.
50′ ΓΚΟΛ. 0-3. Τρίτο γκολ για την Ομόνοια. Ο Ψάλτης κινήθηκε ωραία από δεξιά, έκανε το γύρισμα, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Ανσαριφάρντ ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

59′ Ωραίο σταμάτημα και σουτ του Κούσουλου, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
62′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ένωση. Ο Ουζόχο απέκρουσε το σουτ του Ντιαβαρά, στην επιστροφή ο Μέιρα έκανε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
80′ Πλασέ του Ντίσκερουντ από κοντά έξω.
81′ Καλό σουτ του Μπάρκερ λίγο έξω.