Άνετο τρίποντο για τη Μάιντς, που διέλυσε με 4-0 την Κολωνία.
Στον 12ο μόλις λεπτό το σουτ του Λι σταμάτησε στο δοκάρι ενώ στο 10’ η Μάιντς κέρδισε πέναλτι και ο Ίνγκβαρτσεν το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0. Στο 12’ τα διαδοχικά σουτ του Ονισιβο σταμάτησαν στα σώματα ενώ στο 14’ ο Τίγκες αστόχησε από κοντά. Στο 28ο λεπτό η Κολονία έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κίλιαν, ενώ στο 35’ ο Ονίσιβο σέντραρε από αριστερά, ο Ίνγκβαρτσεν δεν βρήκε την μπάλα, ο Χίμπερς μπλόκαρε το πρώτο σουτ του Κορ που με νέα προσπάθεια έγραψε το 2-0.
Μάλιστα στο 40’ ο Λι έδωσε κάθετα στον Σταχ που με διαγώνιο σουτ από δεξιά έγραψε το 3-0.
Στο 57’ ο  Τσέντνερ και το δοκάρι έσωσαν τη Μάντς μετά από σουτ του Κάιντς και στο 60’ ακυρώθηκε το γκολ του Φουλγκινί αλλά στο 73’ ο Μαρτίν με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ έγραψε το 4-0. Στο 82’ ακυρώθηκε και το γκολ του Μπούρκαρντ
ΜΑΪΝΤΣ: Τσέντνερ, Ααρόν Μαρτίν, Φερνάντες, Χακ (63’ Μπελ), Τσάτσι, Ντα Κόστα 69’ Βιντμέρ), Κορ (46’ Φουλγκινί), Σταχ (77’ Μπαρκόκ), Λι, Ίνγκβαρτσεν (63’ Μπούρκαρντ), Ονίσιβο
ΚΟΛΩΝΙΑ: Σβέμπε, Σμιτς, Κίλιαν, Χίμπερς, Έκτορ (80’ Πέντερσεν), Σκιρί, Μαρτέλ, Ντούντα (38’ Σόλντο), Κάιντς (80’ Χουσεΐνμπασιτς), Τίγκες (67’ Ντίετς), Μάινα (67’ Σίντλερ)