To ΑΠΟΕΛ έμεινε στη φιλική ισοπαλία με 2-2 κόντρα στον Π0 Ξυλοτύμπου στον «Αρχάγγελο».
Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 3ο λεπτό με του Γουατσέ, ενώ ο Θεοδώρου στο 20’ έκανε το 1-1. Στο 52’ οι γαλαζοκίτρινοι πήραν προβάδισμα με τον Γουίλερ, όμως ο Ράιαν διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 70′.
Ο Σωφρόνης Αυγουστή έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρά παιδιά
αλλά και σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετή συμβολή στα ματς του ΑΠΟΕΛ έως τώρα. Παράλληλα, ο Κύπριος κόουτς προχώρησε σε πολλές δοκιμές, με τους Ντίας και Νταουσβίλι να είναι οι μόνοι, από τους γαλαζοκίτρινους που αγωνίστηκαν σε όλο το 90λεπτο.

ΑΠΟΕΛ (Αυγουστή): Χριστοδούλου (46′ Τσιλιγγίρης), Θεοδώρου (46′ Γουίλερ), Πολυκάρπου (46′ Νίσσης), Ντίας, Φεράρι (46′ Μαρκίνιος), Νταουσβίλι, Σαρφό (46′ Γιαννακού), Ντονγκαλά (46′ Μούγιανιτς), Δώνης (59′ Κορομίας), Μπλουμ (59′ Χαραλάμπους), Κβιλιτάια (46′ Βιγιαφάνες).

3′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Γουατσέ ανοίγει το σκορ.
20′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Θεοδώρου ισοφαρίζει.
Εφτά αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ. Τσιλιγγίρης, Γουίλερ, Βιγιαφάνες, Μούγιανιτς, Μαρκίνιος, Γιαννακού και Νίσσης μέσα, Χριστοδούλου, Θεοδώρου, Κβιλιτάια, Ντογκαλά, Φεράρι Σαρφό και Πολυκάρπου έξω.
52′ ΓΚΟΛ 2-1. Ο Γουίλερ δίνει προβάδισμα στο ΑΠΟΕΛ.
59′ Χαραλάμπους και Κορομίας στις θέσεις των Μπλουμ και Δώνη.
70′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Ράιαν ισοφαρίζει για τον ΠΟ Ξυλοτύμπου.