Κι όμως, οι Κροάτες τα κατάφεραν! Παρά την ήττα στη Νορβηγία και το γκολ – μαχαιρά της Μπόντο που έστειλε τη ρεβάνς στην παράταση (2-1), η Ντιναμό Ζάγκρεμπ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να συνεχίσει να παλεύει και με το εντυπωσιακό 4-1 στο φινάλε σφράγισε με εκκωφαντικό τρόπο την παρουσία της στους ομίλους του Champions League.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στην αναμέτρηση και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 4΄με τον Όρσιτς. Στο 35΄ο Πέτκοβιτς πέτυχε γκολ καριέρας με φανταστικό ψαλιδάκι και χάρισε σκορ πρόκρισης στην ομάδα του, προτού ο Γκρόνμπαεκ στο 70΄μειώσει σε 2-1 για τη Μποντο για να στείλει το ματς στην παράταση. Στο έξτρα ημίωρο ωστόσο η Ντιναμό φάνηκε αποφασισμένη να πάρει την πρόκριση και το απέδειξε έμπρακτα στο χορτάρι.
Αρχικά στο 117΄ο Ντρίμτς λύτρωσε την ομάδα του, με τον Μπόκαζ τρία λεπτά αργότερα να σφραγίζει την… τεσσάρα και παράλληλα την παρουσία της Ντιναμό στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.