Με γκολ του Πινέδα στο 21’ και του Μάνταλου στο 65’, η ΑΕΚ Αθηνών επικράτησε της Ομόνοιας με 2-0, σε φιλικό που διεξήχθη στο ΓΣΠ. Η ελληνική ομάδα ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη από τους «πράσινους», οι οποίοι έδειξαν ότι ακόμη χρειάζονται δουλειά για να φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο ενόψει των ευρωπαϊκών τους υποχρεώσεων. Η Ομόνοια απείλησε κυρίως στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, αλλά στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα δεν ήταν ιδιαίτερα δημιουργική. Από ένα σημείο και μετά στο β’ ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές από τους δύο προπονητές κι αυτό επηρέασε σε μεγάλο βαθμό τον ρυθμό του αγώνα.
ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Μάθιους (70′ Ψάλτης), Λέζιακς (82′ Παναγιώτου), Λανγκ, Μίλετιτς (67′ Γιούστε), Μιξ (67′ Χαραλάμπους), Μπασιρού, Παπουλής (62′ Σάββα), Μπάρκερ (54′ Λοΐζου), Μπρούνο Φελίπε, Κακουλλής (62′ Μάταβζ).
Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Ψάλτης, Γιούστε, Μάταβζ, Λοΐζου, Παναγιώτου, Χαραλάμπους, Σάββα, Ζεφκής, Ασημένος, Χρίστου.
ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μήτογλου (67′ Μουστακόπουλος), Χατζισαφί (80′ Κοσίδης), Τζαβέλλας (67′ Ρότα), Σιμάνσκι (76′ Κορνέζος), Γιόνσον, Γκατσίνοβιτς (76′ Γιούσης), Πινέδα (67′ Άμπραματ), Μάνταλος (67′ Φράνσον), Τσούμπερ (67′ Μοχαμάντι), Αραούχο (67′ Γκαρσία).
Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Μοχαμάντι, Ρότα, Ραντόνια, Μιτάι, Κορνέζος, Φράνσον, Μουστακόπουλος, Άμραμπατ, Γκαρσία, Κοσίδης.

-Έναρξη αγώνα.
11’ Εκτέλεση φάουλ από τον Τσούμπερ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς.
18’ Σουτ του Παπουλή εκτός περιοχής, έξω.
21’ 0-1 Η ΑΕΚ! Ο Πινέδα με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
27’ Σουτ του Γκατσίνοβιτς, αδύναμο, εύκολα μάζεψε ο Φαμπιάνο.
35’ Ο Μάνταλος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται καθώς σωστά υποδείχθηκε ως οφσάιντ.
37’ Κίτρινη στον Σιμάνσκι για διαμαρτυρία μετά από φάουλ στον Μπάρκερ.
41’ Διπλή ευκαιρία για την Ομόνοια! Κεφαλιά από τον Κακουλλή από κοντά απέκρουσε ο Στάνκοβιτς, σουτ στη συνέχεια από τον Μπρούνο Φελίπε έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ!
43’ Νέα καλή στιγμή για την Ομόνοια. Σουτ από τον Μπρούνο Φελίπε εντός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία.

-Έναρξη β’ ημιχρόνου.
54’ Αλλαγή για την Ομόνοια. Λοΐζου αντί Μπάρκερ που αποχώρησε με ενοχλήσεις.
55’ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μόνος ο Πινέδα στην περιοχή έκανε το πλασέ, μεγάλη απόκρουση από τον Φαμπιάνο.
60’ Κίτρινη στον Μάνταλο για φάουλ στον Λοΐζου.
62΄Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Σάββα και Μάταβζ αντί Παπουλή και Κακουλλή.
65’ 0-2 Η ΑΕΚ. Ο Μάνταλος με ατομική ενέργεια και σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Φαμπιάνο.
67’ Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Γιούστε και Χαραλάμπους αντί Μίλετιτς και Ντίσκερουντ.
67’ Έξι αλλαγές για την ΑΕΚ. Αμραμπατ, Λιβάι Γκαρσία, Μουστακόπουλος, Ρότα, Φράνσον και Μοχαμάντι αντί των Μήτογλου, Πινέδα, Αραούχο, Μάνταλο, Τσούμπερ και Τζαβέλλα.
70’ Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Ψάλτης αντί του Μάθιους.
73’ Κίτρινη στον Χατζισαφί.
76’ Αλλαγές για την ΑΕΚ. Κορνέζος και Γιούσης αντί Γκατσίνοβιτς και Σιμάνσκι.
80’ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κοσίδης αντί του Χατζισαφί.
82’ Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Παναγιώτου αντί του Λέζιακς.