Η Ρόμα έμεινε όρθια στην έδρα της Γιουβέντους, καθώς πήρε ισοπαλία 1-1 παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.
Στο 2ο μόλις λεπτό ο Βλάχοβιτς με απίθανη εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους ενώ στο 16’ ο Πατρίσιο είπε όχι σε σουτ του Κουαδράδο. Στο 25ο λεπτό ο Λοκατέλι πέτυχε ένα απίθανο γκολ με σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Ιράτι το ακύρωσε για χέρι του Βλάχοβιτς που είχε προηγηθεί και στο 67’ ο Σέζνι μπλόκαρε το  γυριστό του Έιμπραχαμ.
Ωστόσο στο 69’ ο Ντιμπάλα από δεξιά έπιασε ένα ψαλιδάκι και ο Έιμπραχαμ με κεφαλιά εξ επαφής έγραψε το 1-1.
Μάλιστα στο 84ο λεπτό η Ρόμα έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μίλικ να σώζει στη  γραμμή μετά από κεφαλιά του Ιμπάνιεθ.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Μπρέμερ, Σάντρο, Ντε Σίλιο, Ντανίλο, Λοκατέλι (86’ Ροβέλα), Ραμπιό (58’ Ζακάρια), Μιρέτι (77’ Μίλικ), Κόστιτς, Κουαδράδο (77’ ΜακΚένι), Βλάχοβιτς (86’ Κεν).
ΡΟΜΑ: Πατρίσιο, Κάρσντορπ (62’ Τσελίκ), Μαντσίνι (46’ Ελ Σααραουί), Ιμπάνιεθ, Σμόλινγκ, Κριστάντε, Μάτιτς, Σπινατσόλα (46’ Ζαλέβσκι), Πελεγκρίνι (90+3’ Μποβέ), Έιμπραχαμ, Ντιμπάλα (78’ Κούμπουλα).