Σε εξέλιξη βρίσκεται ο αγώνας Κύπρος – Κόσοβο για την 1η αγωνιστική του Nations League.
Τηλεοπτική μετάδοση από ΡΙΚ.

LIVE H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
8′
Πρώτη τελική για την Εθνική μας. Ο Σωτηρίου έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.
22′  Μακρινό σουτ του Κάστανου, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ.
25′  Μακρινό σουτ του Μπερίσια, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
30′  ΣΧΟΛΙΟ: Θετική η παρουσία της Εθνικής μας που δεν απειλήθηκε μέχρι στιγμής, ενώ είναι επικίνδυνη με τους ορεξάτους Τζιωνή, Παπουλή και Σωτηρίου στην επίθεση.
41′
Ωραίος συνδυασμός των διεθνών μας, ο Αντωνίου έδωσε στον Σωτηρίου ο οποίος έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
45′  Μακρινό σουτ του Ζέγκροβα, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Μιχαήλ.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
50′
Σέντρα του Μπερίσια, κεφαλιά του Μουρίκι, η μπάλα πέρασε έξω.
54′
Μόνος ο Μουρίκι σε πλεονεκτική θέση, έκανε το σουτ, με τον Γκόγκιτς να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.
55′
Φάση διαρκείας στην περιοχή της Εθνικής μας, ο Ρασίτσια έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.
56′
Μόνος ο Μπερίσια από διαγώνια θέση, έκανε το πλασέ με τον Μιχαήλ να αποκρούει.
57′ Ο Ρασίτσα έφυγε πίσω από την άμυνα της Εθνικής μας, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά έξω.
59′  Ο Ζέγκροβα μπήκε στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνά έξω.
60′  ΣΧΟΛΙΟ: Το Κόσοβο έχει επιβληθεί πλήρως στον αγωνιστικό χώρο. Πολλές οι τελικές προσπάθειες, όμως ακόμη παραμένει το 0-0…
63′
Μακρινό σουτ του Ρασίτσα, απέκρουσε σταθερά ο Μιχαήλ.
65′  ΓΚΟΛ 0-1 Ωραίος συνδυασμός των ποδοσφαιριστών του Κοσόβου, ο Μπερίσια έκανε το σουτ στα δίχτυα.
71′
Κεφαλιά του Αλίτι, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
78′  Ο Ζέγκροβα μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

ΟΙ 11ΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΚΥΠΡΟΣ: Μιχαήλ, Χάμπος Κυριάκου (66′  Κατελάρης), Γκόγκιτς, Παναγιώτου, Αντωνίου (66′  Φιλιώτης), Αρτυματάς, Κάστανος, Παπουλής (66′  Πίττας), Ν.Ιωάννου (76′  Κακουλλής), Τζιωνής (71′  Λοΐζου), Σωτηρίου
Στον πάγκο: Τούμπας, Χριστοδούλου, Αντωνιάδης, Χριστοφή, Αβραάμ, Κορρέα, Ιωάννου

ΚΟΣΟΒΟ: Μούριτς, Ραχμάνι, Καστράτι, Κιρέζιου, Αλίτι, Ζέγκροβα, Φασίλι, Ιντίζλι (69’΄ Λοσάι), Μπερίσια (74′  Ντρέσεβιτς), Μουρίκι, Ρασίτσα (87′  Μπουτίκι)
Στον πάγκο: Ουκάνι, Μπεκάι, Μουσλίγια, Ζένελι, Ρουντάνι, Σαχίτι, Κολόλι, Ντομγκιόνι

ΣΚΟΡΕΡ: 65′  Μπερίσια, 78′  Ζέγκροβα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παναγιώτου Καστράτι, Κριέζιου, Λοσάι, Ντρέσεβιτς
ΓΗΠΕΔΟ: ΑΕΚ Αρένα
ΘΕΑΤΕΣ: 1.000