Απίθανη νίκη με ανατροπή για τη Δανία, που πέρασε με 2-1 από το Παρίσι και ανάγκασε τη Γαλλία στην πρώτη της εντός έδρας ήττα μετά από 9 χρόνια σε επίσημο ματς.

Στο 4ο μόλις λεπτό η Δανία είχε δοκάρι με τον Μέλε ενώ στο 13΄ο Μπενζεμά άλλαξε με τον Καντέ κι έκανε το σουτ που πέρασε ελάχιστα έξω. Στο 15ο λεπτό ακυρώθηκε το γκολ του Καρίμ Μπενζεμά.

Στο 58’ ο Μπενζεμά απείλησε ξανά και στο 51’ άλλαξε όμορφα με τον Ενκουνκού, άδειασε όλη την άμυνα της Δανίας και πλάσαρε για το 1-0.

Η Δανία αντέδρασε και στο 68’ ο Χόιμπιεργκ έβγαλε όμορφα στον Κορνέλιους που από κοντά  πλάσαρε για το 1-1. Και μάλιστα στο 88ο λεπτό ο Κορνέλιους έμεινε όρθιος στην περιοχή και με σουτ από αριστερά έκανε το 1-2.

ΓΑΛΛΙΑ:  Γιορίς, Κουντέ (90+2’ Ντιαμπί, Βαράν (61’ Σαλιμπά), Λ.Ερναντές, Τ.Ερναντές, Κομάν (90+2’ Κλάους), Κκαντέ, Τσουαμενί, Γκριεζμάν (78’ Ραμπιό), Μπενζεμά, Εμπαπέ (46’ Ενκουνκού)

ΔΑΝΙΑ: Σμάιχελ, Βέστεργκαρντ (60’ Ντάμσγκααρντ), Άντερσεν, Νέλσον, Μέλε, Ντιλέινι (85’ Γένσεν), Χόιμπιεργκ, Έρικσεν, Βας (60’ Κρίστεσνεν), Σκοβ Όλσεν (84’ Μπρέθγουεϊτ), Ντόλμπεργκ (60’ Κορνέλιους)