Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση με την οποία θα ολοκληρωθεί η δράση της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
4′  Πέναλτι ζήτησε η ΠΑΕΕΚ για ανατροπή του Βαρέλα από τον Χολ. Σωστά δεν δόθηκε…
10′  ΣΧΟΛΙΟ: Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής. Ελαφρώς καλύτερη η ΠΑΕΕΚ…
14′  ΓΚΟΛ 0-1 Μακρινό σουτ του Κουντόμπιακ, κατέληξε στα δίχτυα. Εξαιρετικό γκολ από τον Ουκρανό μέσο.
25′ ΣΧΟΛΙΟ: Καμία αντίδραση από την ΠΑΕΕΚ στο γκολ που δέχθηκε…
35′  ΣΧΟΛΙΟ: Αργός ο ρυθμός του αγώνα χωρίς ευκαιρίες, πέραν από το γκολ του Εθνικού…
38′
Αντεπίθεση για τον Εθνικό, ο Γκόρουπετς έκανε το σουτ με τον Τσόσιτς να διώχνει την μπάλα.
40′  Πέναλτι ζήτησε ο Εθνικός για χέρι του Ντίας. Σωστά δεν δόθηκε.
41′  ΓΚΟΛ 0-2 Εξαιρετική κίνηση του Ντούρις και ασίστ στον Α΄μπραχαμ, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
ΣΧΟΛΙΟ: Απλή και ουσιαστική εμφάνιση από τον Εθνικό που προηγείται με 2-0 της ΠΑΕΕΚ, η οποία δεν έχει καταγράψει καμία τελική προσπάθεια σε 45 λεπτά.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
54′  ΓΚΟΛ 0-3 Σέντρα του Πηλέα, κεφαλιά του Ντούρις στα δίχτυα.
58′  Σέντρα του Κούρου ο Χριστοδούλου, έδιωξε με γροθιές, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Ενόχ και κατέληξε στα δίχτυα. Η φάση εξετάστηκε από το VAR και ττελικά το γκολ δεν μέτρησε, αφού η μπάλα βρήκε και στο χέρι του επιθετικού της ΠΑΕΕΚ.
86′  ΓΚΟΛ 0-4 Ατομική ενέργεια του Ζάκπα, μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Πρόσεκ, Κωμοδίκης, Φραγκέσκου, Τσόσιτς, Κούρος, Ντίας (75′  Χαραλάμπους), Νεοφύτου, Βαρέλα (76′  Νεοφύτου), Τίμερμανς (46′  Νούνιτς), Μιλτς (46′  Ράμος), Ενόχ (89′  Καϊμόλεν)
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Μαυρομούστακος, Σουμαόρο, Μπάμπιτς, Παττίχης, Αμερόγκεν
ΕΘΝΙΚΟΣ (Νταβίντ Μπαντία): Χριστοδούλου, Γκόρουπετς, Ταράσοβς, Χολ, Πηλέας, Άμπραχαμ (88′  Περατικός), Κουντόμπιακ, Μάζουρεκ (84′  Κουμής), Ιωάννου (80′  Ζάκπα), Βοϊτκόφσκι (88′  Ντόλεζαλ), Ντούρις
Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Καβαλέφσκι, Κ. Ηλία, Παπακωνσταντίνου

ΣΚΟΡΕΡ: 14′  Κουντόμπιακ, 41′  Άμπραχαμ, 54′  Ντούρις, 84′  Ζάκπα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μιλτς, Ενόχ / Γκόρουπετς
ΓΗΠΕΔΟ: Μακάρειο
ΘΕΑΤΕΣ: 49 εισιτήρια