One man show από τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος πέτυχε ιστορικό χατ τρικ κόντρα στη Ζάλτσμπουργκ μέσα σε 23 λεπτά και έχτισε βάσεις πρόκρισης για τη Μπάγερν (3-0).
«Αν έχεις… Λεβαντόφσκι, διάβαινε» θα μπορούσε να είναι μια παραλλαγή του γνωστού ρητού στη Γερμανία, με τον απίθανο Πολωνό φαινομενικά να καθαρίζει ακόμα μια πρόκριση για τη Μπάγερν. Στα πρώτα 23 λεπτά του αγώνα απέναντι στη Ζάλτσμπουργκ, ο έμπειρος φορ πρόλαβε να σημειώσει το ταχύτερο χατ τρικ στην ιστορία του Champions League και να χτίσει γερές βάσεις νίκης για την ομάδα του γράφοντας το 3-0.
Αρχικά άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 12΄και εννιά λεπτά αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα από την άσπρη βούλα. Πριν καλά – καλά προλάβουν μάλιστα να συνέλθουν, οι Αυστριακοί είδαν τον «Λέβα» να παραβιάζει και τρίτη φορά τα δίχτυα τους στο 23΄, φτάνοντας τα 12 γκολ στη φετινή διοργάνωση.