Ο Απόλλωνας υποδέχεται την ΠΑΕΕΚ στο Τσίρειο στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος α΄ κατηγορίας.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ
1′ ΓΚΟΛ.  1-0. Ανοίγει το σκορ ο Απόλλωνας. Αναπτύχθηκαν ωραία από αριστερά οι γαλάζιοι, ο Νταμπό έκανε το γύρισμα, δεν μπόρεσαν να διώξουν οι αμυντικοί και ο Στορ από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

13′
Κάθετη πάσα του Αλμπάνη στον Ζράντι, βγήκε και μάζεψε την μπάλα ο Πρόσεκ.
14′ Γύρισμα του Χαμάς, έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της ΠΑΕΕΚ.
14′ ΓΚΟΛ. 2-0. Ο Κολ εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Ρομπέρζ που έκανε το γύρισμα, η μπάλα χτύπησε στον Έσελινγκ, έφτασε μπροστά στον Νταμπό ο οποίος με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα.

20′
Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μαυρίας δεν μπορεί να συνεχίσει και την θέση του πήρε ο Ανδρέας Παναγιώτου Φιλιώτης.
23′ Απειλεί η ΠΑΕΕΚ. Το γυριστό σουτ του Τσόσιτς από κοντά έφυγε έξω.
26′ Κερδίζει πέναλτι η ΠΑΕΕΚ σε μαρκάρισμα του Χαραλάμπους από τον Χαμάς. Η επαναληπτική προβολή δείχνει σπρώξιμο του Μαροκινού στον μέσο της ΠΑΕΕΚ.
27′ ΓΚΟΛ. 2-1. Μειώνει η ΠΑΕΕΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπάμπιτς.

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Στορ βγήκε απέναντι από τον Πρόσεκ, έκανε το πλασέ αλλά ο Πολωνός τερματοφύλακας απέκρουσε με το πόδι.
37′ Νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Αλμπάνης έδωσε στον Νταμπό ο οποίος από πλάγια θέση δεξιά έκανε το σουτ αλλά ο Πρόσεκ απέκρουσε σε κόρνερ.
Τα στατιστικά του α’ ημιχρόνου:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

46′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Στην θέση του Τσόσιτς πέρασε ο Αριστοτέλους.
56′ Όμορφη πάσα του Νταμπό στον Στορ, πρόλαβε και βγήκε για να μαζέψει την μπάλα ο Πρόσεκ.
57′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Νταμπό κατέβασε ωραία την μπάλα στην περιοχή της ΠΑΕΕΚ, από πλάγια αριστερά έκανε το σουτ και ανάγκασε τον Πρόσεκ σε δύσκολη απόκρουση με το πόδι.
59′ Μετά από ένα φάουλ του Ντίας στον Τζουμ και ένα μαρκάρισμα του Φιλιώτη στον Νάντο αφού σφύριξε ο διαιτητής δημιουργήθηκε ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές. Ο διαιτητής παρακολουθούσε και αφότου κατευνάστηκαν τα πνεύματα έβγαλε κίτρινη κάρτα σε Κατελάρη (Απόλλων) και Νάντο (ΠΑΕΕΚ). Με αυτή την κάρτα ο Κατελάρης συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό και θα χάσει ένα από τα επόμενα δύο παιχνίδια, είτε με Ανόρθωση, είτε με Εθνικό Άχνας.

62′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Στην θέση του Χαραλάμπους πέρασε ο Γιάνσεν.
66′ Σέντρα-σουτ του Φιλιώτη από δεξιά, σε ετοιμότητα ο Πρόσεκ μάζεψε την μπάλα.
71′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Στην θέση του Νάντο πέρασε ο Ενόχ.
74′ Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός Τζουμ και Αλμπάνης, μέσα Ίλιεφ και Ψύχας.
79′ Διπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Πέρασαν εκτός οι Ντίας και Μπάμπιτς και πέρασαν στο παιχνίδι οι Τίμερμανς και Καπαρτής.
80′ ΓΚΟΛ. 3-1. Τρίτο γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Ίλιεφ κινήθηκε οριζόντια στην γραμμή της μεγάλες περιοχής, είδε τον Ψύχα που έμπαινε από θέση μέσα αριστερά, του έστρωσε την μπάλα και αυτός με ωραίο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πρόσεκ.