Έστω και δύσκολα, η Ίντερ πέρασε με 2-0 από την έδρα της Βενέτσια και πλησίασε τις πρωτοπόρους, Μίλαν και Νάπολι.
Η Ίντερ πέρασε δύσκολα με 2-0 από την έδρα της Βενέτσια και πλησίασε τις Μίλαν και Νάπολι στον πόντο. Τη Σασουόλο υποδέχεται η Μίλαν αύριο, ντέρμπι με τη Λάτσιο έχει η Νάπολι.
Η Ίντερ είχε τον έλεγχο του αγώνα και τελικά στο 34ο λεπτό ο Τσαλχάνογλου με όμορφο συρτό σουτ έξω από την περιοχή, άνοιξε το σκορ. Στο 39ο λεπτό ο Χαντάνοβιτς έβγαλε εντυπωσιακά μετά από μακρινό σουτ του Αράμου.
Στο 54’ ο Ρομέρο είπε όχι σε σουτ του Ντζέκο, ενώ στο 61’ ο Χαπς έσωσε στη γραμμή μετά από κεφαλιά του Σκρίνιαρ. Στο 66ο λεπτό ο Ρομέρο πρόλαβε σωτήρια τον Ντζέκο ενώ στο 84’ ο κίπερ της Βενέτσια είπε όχι και σε σουτ του Ντιμάρκο.
Στο 90+4′ οι Ρομέρο και Χαπς σταμάτησαν τα διαδοχικά σουτ του Λαουτάρο αλλά ο ίδιος με πέναλτι στο 90+6′, έκανε το 0-2.
ΒΕΝΕΤΣΙΑ: Ρομέρο, Καλντάρα, Χαπς, Τσεκαρόνι, Ματσόκι (62’ Γιόνσεν), Βάκα (71’ Τέσμαν), Αμπαντού (84’ Τσρνιγκόι), Μπούσιο, Αράμου (71’ Ανρί), Κιγινέ, Οκερέκε (84’ Φόρτε).
ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντιμάρκο, Μπαζτόνι, Πέρισιτς (82’ Ντ’Αμπρόζιο), Νταρμιάν (71’ Ντάμφρις), Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου (57’ Βεσίνο), Μπαρέλα, Ντζέκο, Κορέα (57’ Λαουτάρο Μαρτίνες).