Σταθερά στην κορυφή η Παρί, που πέρασε με 3-2 από την έδρα της Μπορντό. Δύο γκολ ο Νεϊμάρ που επέστρεψε μετά από δυο μήνες στο σκοράρισμα.
Η Παρί πίεσε από τα πρώτα λεπτά και στο 26ο λεπτό ο Νεϊμάρ κατέβασε την μπάλα στα αριστερά της περιοχής, έφερε την μπάλα στο δεξί και με σουτάρα έγραψε το 1-0. Μάλιστα στο 43’ ο Βραζιλιάνος σταρ με πλασέ από το ύψος της περιοχής, έκανε το 0-2 και αφιέρωσε τα γκολ του στη Μαρίλια Μεντόσα, που σκοτώθηκε χθες σε αεροπορικό ατύχημα.
Στο 62ο λεπτό ο Αντέρ έβγαλε κάθετα τον Εμπαπέ που έφυγε μόνος με τον Κοστίλ και πλάσαρε για το 0-3. Στο 79ο λεπτό ο Έλις έκανε το 1-3 με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Αντλί. και στο 90+2′ ο Νιάνγκ διαμόρφωσε το 2-3 με κοντινό γύρισμα.