Το γκολ του Γουίλσον στο 9′, ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό έτσι ώστε να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη και να ανεβάσει την ομάδα του Πετράκη στους 11 βαθμούς και την 4η θέση. Φιλότιμη προσπάθεια από τη Δόξα που δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα πλεκτό, με τον Ασαμό να σημαδεύει δύο φορές τα δοκάρια του Μολ και να μένει χωρίς νίκη από το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής κόντρα στην Ανόρθωση.

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γ. Πετράκης): Μολ, Σαμπίνια, Μποβέδα, Σάλι (84′ Κα), Γουίλσον (90′ Ευτυχίδης), Μανρίκε, Σαρφό, Πεχλιβάνης (59′ Μάντζης), Ντιανέ, Νάνι, Κυριάκου
Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Καραγιάννης, Γκουστάβο, Χριστοδούλου, Πηλαβάς, Κονφέ, Χαραλάμπους

ΔΟΞΑ (Κ. Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντένον, Ασαμόα (82′ Ολιβέιρα), Ανάνε, Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Λαφράνς, Τραϊτσέφσκι (89′ Ντίας), Καραμανώλης (59′ Μπαλντέ), Καλλής (46′ Σάσι), Μέσκα
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Μπένι, Οικονομίδης, Χριστοφή, Φασουλιώτης, Στυλιανού, Βασιλείου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σαρφό / Καλλής, Κοβάσεβιτς, Ασαμόα (3η)

Έναρξη του αγώνα.
5′ Σκοράρει ο Πεχλιβάνης με ωραίο σουτ στην κίνηση, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ από τον α’ βοηθό. Σωστή υπόδειξη από τον Μάριο Δημητριάδη, αφού ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού ήταν πιο μπροστά.
9′ ΓΚΟΛ 1-0: O Σαρφό έκλεψε τη μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής, πάτησε περιοχή και έδωσε έτοιμο γκολ στον Γουίλσον που με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
12′
Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.
17′ Σουτ του Ασαμόα από πλάγια θέση, η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Μολ που μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια.
19′ Aπειλεί η Δόξα με τον Ασαμόα να βρίσκει το δοκάρι της εστίας του Μολ και να καταλήγει έξω!
28′ Κίτρινη κάρτα σε Σαρφό και Καλλή. Το φάουλ έγινε στο 26′ από τον Καραμανώλη, οι παίκτες της Δόξας αντέδρασαν και ζήτησαν κόκκινη για τον ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού, αφού έκανε δεύτερη κίνηση μετά το φάουλ, για να χτυπήσει τον ποδοσφαιριστή της Δόξας.
30′ Ο Γουίλσον έφυγε απέναντι από τον Σισκόφσκι, που είχε όμως απάντηση στο πλασέ του διατηρώντας το σκορ στο 1-0.
45+2′ Δοκάρι για την Δόξα. Δυνατό σουτ του Ασαμόα εκτός περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μολ.
Έναρξη στο β’ ημίχρονο.
53′ ΣΧΟΛΙΟ: Ελέγχει το ρυθμό ο Ολυμπιακός χωρίς όμως ακόμη να δημιουργήσει απειλή στην εστία του Σισκόφσκι. Η Δόξα προσπαθεί να δώσει γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι, ψάχνοντας την ισοφάριση και παίζει κυρίως από τον κεντρικό διάδρομο με τους γηπεδούχους όμως να κλείνουν καλά τους χώρους.
59′
Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα. Μάντζης αντί του Πεχλιβάνη και Μπαλντέ αντί Καραμανώλη.
71′ Kίτρινη στον Ασαμόα.
79′ Κίτρινη κάρτα στον Αντενόν.
82′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Κέβιν Ολιβέιρα αντί του Ασαμόα.
83′ Γύρισμα του Γουίλσον από τα δεξιά, δεν κατάφερε να δώσει πορεία στη μπάλα προς τα δίχτυα ο Μάντζης, ενώ σε δεύτερη προσπάθεια του Γουίλσον, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Σισκόφσκι.
84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κα στη θέση του Σάλι.
89′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Ντίας αντί του Τραϊτσέφσκι.
90′ Στη θέση του Γουίλσον ο Ευτυχίδης.