Άδοξο φινάλε για το ματς της Ανόρθωσης με την Καρμιώτισσα για την 16η αγωνιστική στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν 2-0, οπαδοί της Κυρίας έριξαν αντικείμενα, κροτίδες, ενώ άναψαν και φωτιά στα δίχτυα και έτσι ο Κωνσταντίνος Φελλάς διέκοψε τον αγώνα.

H EΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
2′ Ο Νινγκά εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα της Καρμιώτισσας, έκανε το σουτ από πλάγια θέση, ο Κνόμπλοχ έδιωξε σε κόρνερ.
5′ Γυριστό από τον Ουάρντα, ο Κνόμπλοχ μπλοκάρει.
10′ Kεφαλιά του Μπαϊσίνιο, ο Κνόμπλοχ σε ετοιμότητα για άλλη μια φορά.
12′ Πλασέ από τον Νινγκά, έξω.
18′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Η μπάλα έφτασε στον Ουάρντα, έκανε την προσποίηση και το σουτ από διαγώνια θέση αναγκάζοντας τον Κνόμπλοχ να απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
22′ Κίτρινη στον Ζελάγια.
24′ Εκτέλεση κόρνερ του Κίκο, η μπάλα κάπου βρήκε και ο κήπερ των φιλοξενουμένων έπεσε και μάζεψε.
25′ ΓΚΟΛ 0-1. Πρώτη φάση και τέρμα για την Καρμιώτισσα. Ο Κουλιμπαλί με κοντινή κεφαλιά ‘ έπειτα από σέντρα του Τσέλουτσκα, ανοίγει το σκορ.

34′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση. Χρυσοστόμου αντί Κίκο.
42′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Νινγκά έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.
45′ Tέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

ΣΧΟΛΙΟ: H Ανόρθωση τις ευκαιρίες, η Καρμιώτισσα τα γκολ! Αυτό συνοψίζει την εικόνα του α’ μέρους. Η Κυρία ήταν αυτή που απειλούσε αλλά δεν κατάφερε να βρει στόχο. Αντιθέτως, η Καρμιώτισσα έχει 100% ευστοχία, αφού στη μια φάση που βρήκε, άνοιξε το σκορ με το οποίο πήγε στα αποδυτήρια (1-0)!

Φερέιρα και Ράντονιτς εντός, Γουαρίς και Νινγκά εκτός.
52′ Ο Ράντοντις έδωσε στον Φερέιρα που έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.
57′ Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Εμπραλίτζε που επιστρέφει, αντικαθιστά τον Χρυσοστόμου.
60′ Καλτσάς και Ντούρις μέσα, Ντούμπια και Ζελάγια έξω.
65′ Διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Φερέιρα έκανε το σουτ, ο Χούμποτσαν έβαλε την κόντρα, ενώ στη συνέχεια ο Ουάρντα έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ που πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία.
65′ Κίτρινη στον Φερέιρα.
70′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Κουλιμπαλί με σουτ εκτός περιοχής δίνει… αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Προσωρινή διακοπή για ρίψη κροτίδων από τους οπαδούς της Ανόρθωσης.
74′ Χριστοφή αντί Παρούτη.
74′ Κίτρινη στον Χούμποτσαν.
Θα συνεχιστεί ο αγώνας. Αυτό αποφασίστηκε.
ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ.

Ανόρθωση (Μουνιόθ): Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Χαρογιάν, Μπαϊσίνιο, Κίκο (34′ Χρυσοστόμου-57′ Εμπραλίτζε), Πάντσεον, Παρούτης, Ιωάννου, Ουάρντα, Γουαρίς (46′ Φερέιρα), Νινγκά (46′ Ράντονιτς).
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης, Αντωνίου, Κωνσταντίνου, Χριστοφή.

Καρμιώτισσα (Αυγουστή): Κνόμπλοχ, Τάντι, Τσέλουτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια (60′ Καλτσάς), Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Ζελάγια (60′ Ντούρις).
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ποντστάφσκι, Αβραάμ, Μεντίμορετς, Γκραντινάρου, Χατζηβασίλης, Τζανακάκης, Μίτσο, Χρίστου, Νεοφύτου.

ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΚΑΡΤΩΝ: Αμπαρτζουμιάν, Αντωνίου, Αρτυματάς, Πάντσεον, Ιωάννου, Γουαρίς, Νινγκά (2) /  Μεντίμορετς, Οικονομίδης, Ελ Αλουχί, Χατζηβασίλης, Ντούρις, Ζελάγια (2), Μαλόνε (5).

ΣΚΟΡΕΡ: – / Κουλιμπαλί (25′, 70′).
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φερέιρα / Ζελάγια (3η), Χούμποτσαν.
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 3.000.