Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τη Νέα Σαλαμίνα. Η ομάδα της Αμμοχώστου προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στον Οθέλλο στο «Αμμόχωστος» για την 8η αγωνιστική του β’ γκρουπ, ισοφαρίστηκε αλλά ο Νάρσινγκ στο 90+4’ είπε την τελευταία λέξη κι έδωσε τη νίκη στους ερυθρόλευκους με 3-2..
Το σκορ (1-0
) άνοιξε με κεφαλιά ο Ντιακιντέ στο 23’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φράγκου, ενώ στο 42’ ο Σπυριδάκης με ιδανικό πλασέ από κοντινή θέση, διπλασίασε τα τέρματα για τους ερυθρόλευκους. Οι τυπικά γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και μείωσαν με τον Μπραμπίγια στο 45+4’ ο οποίος πήρε ωραία κάθετη από τον Πιχ, ντρίμπλαρε τον Μελίσσα και έγραψε το 1-2 του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, η ομάδα της Αθηαίνου έφτασε στην ισοφάριση. Συγκεκριμένα στο 75’ ο Κατσιατής έκανε το γύρισμα και ο Μπραμπίλια «κτύπησε» ξανά με πλασέ από το ύψος του πέναλτι για το 2-2. Και ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, ο Νάρσινγκ με σουτ στο 90+4’ πέτυχε το τελικό 2-3 κι έδωσε τη νίκη στη Νέα Σαλαμίνα που έφτασε τους 44 βαθμούς.
Από την άλλη, ο Οθέλλος έμεινε τους 23 και πλησιάζει ακόμα πιο κοντά στη Β’ κατηγορία.

Οθέλλος (Σακκάς): Παναγιώτου, Σταμούλης, Γιάνσεν, Χριστοδούλου, Σούτο (82′ Ιωάννου), Μπραμπίγια, Σανγκαρέ (65′ Κατσιατής), Χατζηπασχάλης, Ανάνγκ, Πιχ (86′ Κυριάκου), Κορίνους.
Στον πάγκο: Τζιακουρής, Μαλλούρης, Καστάνας, Παυλή, Σλάβικ, Μαϊσουράντζε, Μιτσής.

Νέα Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Μελίσσας, Σεργίου (86′ Κονατέ), Ντιακιντέ, Γκουανίνι, Λέουκο, Καρλίτος (72′ Κουζμάνοβιτς), Φράγκος (60′ Κατσιάρης), Μιγκελίτο, Νάρσινγκ, Κονέ (72′ Προκοπίου), Σπυριδάκης (60′ Γιάνγκα).
Στον πάγκο: Κίσσας, Ντάτκοβιτς, Φερνάντεζ, Κουμουρής, Χριστοδούλου, Κοντόπουλος, Βίκτωρος.

Στο όριο καρτών: Οφόρι (2)

ΣΚΟΡΕΡ: Μπραμπίγια (45+4′, 75′) / Ντιακιντέ (23′), Σπυριδάκης (42′)

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.
8′ Κεφαλιά του Γκουανίνι, άουτ.
23′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Ντιακιντέ με κεφαλιά ανοίγει το σκορ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Φράγκου.
32′ Ο Μελίσας απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Χατζηπασχάλη, η μπάλα έφτασε στον Πιχ που προσπάθησε να τη στείλει στα δίκτυα, ωστόσο ο Ντιακιντέ έδιωξε πάνω στη γραμμή.
37′ Σουτ του Μπραμπίγια, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.
42′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Σπυριδάκης ευνοήθηκε από τις κόντρες μετά το σουτ του Νάρσινγκ και με κοντινό πλάσαρε ιδανικά τον Παναγιώτου.
45′ Πλασέ του Μιγκελίτο, προβολή του Πάβλοβετς και κόρνερ.
45′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
45+4′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Πιχ έδωσε πολύ ωραία κάθετη στον Μπραμπίγια ο οποίος ντρίμπλαρε και τον Μελίσσα για να διαμορφώσει το σκορ του ημιχρόνου.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.
60′ Κατσιάρης και Γιάνγκα εντός, Φράγκος και Σπυριδάκης εκτός.
65′ Κατσιατής αντί Σανγκαρέ.
72′ Κουζμάνοβιτς και Προκοπίου μέσα, Καρλίτος και Κονέ έξω.
75′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Μπραμπίγια ισοφαρίζει με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα μετά από γύρισμα του Κατσιατή.
82′ Ιωάννου στη θέση του Σούτο.
83′ Κίτρινη στον Κατσιάρη.
86′ Κυριάκου μέσα, Πιχ έξω.
86′ Κονατέ αντί Σεργίου.
88′ Κίτρινη στον Ντιακιντέ.
90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+4′ ΓΚΟΛ 2-3. Ο Νάρσινγκ δίνει τη νίκη στη Νέα Σαλαμίνα με ωραίο σουτ.