Νίκη για τη Δόξα με 3-2 απέναντι στην ΑΕΖ στο στάδιο «Αμμόχωστος» με την οποία η ομάδα της Κατωκοπιάς διατηρεί τις ελάχιστες μαθηματικές πιθανότητες για παραμονή αφού και με ισοπαλία θα ήταν οριστικά στην β’ κατηγορία.
Η ΑΕΖ προηγήθηκε με τον Σαμπό από το σημείο του πέναλτι και στο δεύτερο μέρος η Δόξα γύρισε το παιχνίδι με το αυτογκόλ του Σιφνέου και γκολ του Τρούγιτς. Ο Ιωσηφίδης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους αλλά ο Τρούγιτς στο 89’ σκόραρε και έδωσε τη νίκη στη Δόξα.

ΑΕΖ: Στυλιανού, Παστελλής, Ε. Αντωνίου, Σλόγκαρ (63′ Σαρφό), Σάντος (76′ Χαραλάμπους), Ματόνγκο (46′ Ιωσηφίδης) , Ελευθερίου, Σιφνέος, Ντιγκινί (63′ Ντιομάντε), Χρίστου, Σάμπο.
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Θεοφάνους, Χ. Αντωνίου, Χριστοφή, Ρουΐζ, Κλε, Αντωνιάδης, Γιουσούφ.

ΔΟΞΑ: Κυριάκου, Φοφάνα (59′ Τραϊτσέφσκι), Τρούγιτς, Σαντίκ, Ναμπί (86′ Λοϊζίδης), Αντενόν, Βελκόφσκι (78′ Προβιδάκης), Ε. Κυριάκου, Χ. Κυριάκου, Πούριτς, Χάνι (78′ Ασάντε).
Στον πάγκο: Αντωνίου, Μανοσόπουλος,, Αντωνιάδης.

Στο όριο καρτών: Σαρφό, Σιφνέος (2) / Βελκόφσκι, Τρούγιτς (2)

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
6′
Σουτ του Ματόνγκο, μεγάλη απέκρουσε του Κυριάκου.
8′ Πέναλτι για την ΑΕΖ σε ανατροπή του Ματόνγκο από τον τερματοφύλακα της Δόξας Κυριάκου.
9′ ΓΚΟΛ 1-0. Η ΑΕΖ ανοίγει το σκορ με τον Σαμπό από το σημείο του πέναλτι.
13′
Κίτρινη στον Φοφανά για σκληρό φάουλ πάνω στον Σαμπό.
27′ Κεφαλιά του Αντενόν, έξω η μπάλα.
30′ Καλό σουτ του Τρούγιτς, μόλις έξω.
35′ Μεγάλη ευκαιρία ξανά με τον Τρούγιτς, από πλεονεκτική θέση έστειλα πάνω από τα δοκάρια τη μπάλα.
39′ Ο Σαντίκ πρόλαβε και έκανε το γύρισμα αλλά ο Χρίστου σωτήρια έδιωξε σε κόρνερ.
44′ Ακόμα μία χαμένη ευκαιρία από τον Τρούγιτς, το πλασέ του πέρασε ψηλά έξω.
45′ Ένα λεπτό καθυστερήσεις.
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
46′
Αλλαγή για την ΑΕΖ. Εκτός ο Ματόνγκο, εντός ο Ιωσηφίδης.
47′
Μεγάλη επέμβαση του Στυλιανού στο σουτ του Σαντίκ από κοντά.
48′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ναμπί εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σιφνέος και κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της δικής του ομάδας.
50′
Νέα μεγάλη επέμβαση του Στυλιανού στον Σαντίκ. Αλλαγμένη προς το καλύτερο στο δεύτερο μέρος η Δόξα.
58′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Σαντίκ γύρισε στον Τρούγιτς ο οποίος έκανε το πλασέ και έφερε τούμπα το ματς.
59′
Αλλαγή για τη Δόξα. Εκτός ο Φοφανά, εντός ο Τραϊτσέφσκι.
63′
Δύο αλλαγές για την ΑΕΖ. Εκτός Ντιγκινί και Ζλόγκαρ, μέσα Ντιομάντε και Σαρφό.
67′ 4η κίνηση από Πέτροβιτς. Εκτός ο Ε. Αντωνίου, εντός ο Χ. Αντωνίου.
68′ Κίτρινη στον Ε. Κυριάκου για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ιωσηφίδη.
72′ Σουτ του Ναμπί στην κίνηση, ψηλά έξω.
74′ Ο Αντενόν σκόραρε σε κενή εστία αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.
75′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Ιωσηφίδης με ωραία ενέργεια από πλάγια αριστερά, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
76′
Εκτός ο Σάντος, εντός ο Χαραλάμπους.
79′ Αλλαγές από τον Μούζουρο. Εκτός οι Χάνι και Βελκόφσκι, εντός οι Ασάντε και Προβιδάκης.
81′ Κίτρινη στον Πούριτς.
84′ Ο Αντενόν έπιασε τη κεφαλιά, στο δοκάρι η μπάλα.
86′ Αλλαγή για την Δόξα. Εκτός ο Ναμπί, εντός ο Λοϊζίδης.
88′ Κίτρινη στον Σαρφό. Ήταν στο όριο και χάνει ένα αγώνα.
89′ ΓΚΟΛ 2-3. Ο Τρούγιτς ήταν μόνος εντός περιοχής και με υποδειγματικό πλασέ σκόραρε.