Οθέλλος και ΑΕΛ έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο «Αμμόχωστος» για τη 2η αγωνιστική του β’ ομίλου των πλέι οφ, αποτέλεσμα το οποίο θεωρητικά δεν μπορεί να ικανοποιεί την ομάδα της Αθηαίνου, όμως όπως εξελίχθηκε το ματς… πάλι καλά που πήρε και το βαθμό!
Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 19’ με κεφαλιά του Μακρή, για να ισοφαρίσει ο Οθέλλος στο 34’ με σουτ του Πιχ στην περιοχή. Η ομάδα της Λεμεσού είχε δύο ευκαιρίες από το σημείο του πέναλτι για να πετύχει και δεύτερο γκολ, όμως αρχικά ο Μίντσιεφ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι στο 57’ και ακολούθως ο Ταουντούλ απέκρουσε το πέναλτι του Ντζιάλμα στο 90+5’!

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Γιάνσεν (59′ Κόπας), Σταμούλης, Ναρντίνι, Μπραμπίγια (70′ Σλάβικ), Σανγκαρέ, Κατσιάτη (70′ Σούτο), Χατζηπασχάλης (70′ Ράμος), Ανάνγκ (79′ Κυριάκου), Πιχ, Κορίνους.
Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Μαλλουρής, Κυριάκου, Ράμος, Χριστοδούλου, Σούτο, Σλάβικ, Κόπας, Μαΐσουράντζε,  Μίτσης, Ιωάννου.
ΑΕΛ: Ανέστης, Μπάστο, Φιλίποβιτς, Τσούκα, Ντζάλμα, Παπαφώτης (74′ Θεμιστοκλέους), Μεντόσα (58′ Μορέιρα), Σέρνιτς, Κα (74′ Μόρσαΐ), Μακρής (58′ Γερολέμου), Μίντσιεφ (88′ Ανδρέου).
Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Φραντζής, Ανδρέου, Μορέιρα, Σιλβέστρος, Μόρσαΐ, Κολιάς, Νεοφύτου, Κανό, Γερολέμου, Θεμιστοκλέους, Γενεθλίου.

Έναρξη αγώνα.
4’ Σουτ του Σανγκαρέ, έξω.
11’ Πλασέ του Μεντόσα μετά από κόρνερ, ο Παπαφώτης από κοντά δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
12’ Σουτ του Μεντόσα, έδιωξε σε κόρνερ ο Ταουντούλ.
19’ 0-1: Η ΑΕΛ ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Μακρή στην περιοχή!
34’ 1-1: Με πλασέ εντός περιοχής ο Πιχ φέρνει το ματς στα ίσα!
45+2’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα, δοκάρι κι έξω!
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 6-6 (3-3)
ΚΟΡΝΕΡ: 3-6
ΚΑΤΟΧΗ: 41-59%

55’ Το VAR στέλνει τον ρεφ στο on-field review για πάτημα του Κατσιάτη στον Μακρή στην περιοχή. Πέναλτι για την ΑΕΛ η απόφαση του διαιτητή, κίτρινη στον παίκτη του Οθέλλου!
57’ Εκτελεί το πέναλτι ο Μίντσιεφ, η μπάλα στο δοκάρι!
58’ Αλλαγές για την ΑΕΛ. Μορέιρα και Γερολέμου αντί Μεντόσα και Μακρή.
59’ Αλλαγή για τον Οθέλλο. Ο Κόπας αντί του Γιάνσεν.
67’ Κίτρινη στον Σακκά.
68’ Σουτ του Ντζάλμα, απέκρουσε ο Ταουντούλ.
70’ Αλλαγές για τον Οθέλλο. Σλάβικ, Σούτο και Ράμος αντί Μπραμπίγια, Κατσιάτη και Χατζηπασχάλη.
74’ Αλλαγές για την ΑΕΛ. Θεμιστοκλέους και Μόρσαΐ αντί Παπαφώτη και Κα.
79’ Αλλαγή για τον Οθέλλο. Κυριάκου αντί Ανάνγκ.
88’ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ανδρέου αντί του Μίντσιεφ.
89′ Κίτρινη στον Ντζιάλμα.
90’ Σουτ του Σανγκαρέ στην περιοχή, έξω!
90+3’ Νέο πέναλτι για την ΑΕΛ για χέρι του Κόπας!
90+5’ Ο Ντζιάλμα εκτελεί και ο Ταουντούλ αποκρούει! Δεύτερο χαμένο πέναλτι για την ΑΕΛ!