Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τη Λαμία αλλά πιο εύστοχος στο δεύτερο 45λεπτο όπου κατάφερε να πετύχει τρία γκολ και συγκεκριμένα μέσα σε τέσσερα λεπτά και μάλιστα με τρεις διαφορετικούς σκόρερ για να φτάσει στη νίκη με 3-1 και να κάνει το δύο στα δύο στα playoffs της Stoiximan Super League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο τέλος της αναμέτρησης με τον νεαρό Κοντονίκο που πέτυχε το παρθενικό του τέρμα με τη φανέλα της Λαμίας και το χάρηκε παρά την ήττα της ομάδας του.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Φαμπιάνο (79′ Ρόουζ)Μπράμπετς, Εμβοντό (64′ Βερστράτε), Νταρίντα, Γκαρθία (74′ Τζούρασεκ), Σουλεϊμάνοφ (64′ Φετφατζίδης), Ανσαριφάρντ (46′ Σαβέριο), Μορόν

ΛΑΜΙΑ: Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Νούνιες (67′ Τζανδάρης), Σλίβκα (67′ Τόσιτς), Στάνκο (67′ Λέικ), Τσιλούλης, Μαρτίνεθ (67′ Σαντάνα), Μάλτσι (84′ Κοντονίκος).