Μετά από τρεις σερί ήττες, η Νέα Σαλαμίνα επέστρεψε στις επιτυχίες με διπλό στην Περιστερώνα.
Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 3-0 την Δόξα εκτός έδρας και η ηρεμία επέστρεψε στα αποδυτήρια.
Από την άλλη η ομάδα της Κατωκοπιάς έχασε άλλη μια ευκαιρία για νίκη στην έδρα της και έμεινε καθηλωμένη στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Μπεχαράνο, Νάρσινγκ και Μιγκελίτο τα γκολ της Νέας Σαλαμίνας όλα στο α’ ημίχρονο.

ΔΟΞΑ: Αντωνίου, Φοφανά, Τρούγιτς, Αλτσέους, Αντωνιάδης (71′ Αντενόν), Προβυδάκης, Ε.Κυριάκου, Χ.Κυριάκου (71′ Χ.Κυριάκου), Πούριτς, Ασάντε (71′ Μέσκα), Χάνι
Στον πάγκο: Π.Κυριάκου, Τραϊτσέφσκι, Ναμπί, Σκόκλουντ, Αντενόν, Μέσκα

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίσσας, Σεργίου (82′ Προκοπίου), Νάρσινγκ (82′ Οφόρι), Μιγκελίτο, Ντουρμισάι (72′ Γιάνκα), Μπεχαράνο, Καρλίτος (63′ Φράγκος), Παπαγεωργίου (63′ Κονέ), Λέουκο, Γκουανίνι, Ντιακιτέ
Στον πάγκο: Μελίσσας, Κονατέ, Κουζμάνοβιτς, Κονέ, Φράγκος, Προκοπίου, Χριστοδούλου, Γιάνκα, Οφόρι, Βίκτωρος, Κατσιάρης, Κορομά

ΓΚΟΛ: 28′ Μπεχαράνο, 39′ Νάρσινγκ, 43′ Μιγκελίτο
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γιάνκα, Φράγκος
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 150

ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΚΑΡΤΩΝ
Δόξα:
Αντωνιάδης, Προβυδάκης, Ντζετζέ (2), Β. Κυράκου, Πούριτς, Ναμπί (5), Αλτσέους (7).
Νέα Σαλαμίνα: Βίκτωρος, Σεργίου, Μιγκελίτο, Κατσιάρης, Νάρσινγκ, Κονέ, Παπαγεωργίου, Ντουρμισάι (2), Μπεχαράνο (7).

Παρατηρητής: Θεοδότου Κώστας

3′
Γύρισμα του Τρούγιτς, έβαλε το πόδι αμυντικός της Νέας Σαλαμίνας και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
7′ Απειλεί η Δόξα. Ο Χάρης Κυριάκου έβγαλε ωραία μπαλιά στον Ασάντε ο οποίος μπήκε επικίνδυνα από θέση μέσα δεξιά αλλά τον πρόλαβε τελευταία στιγμή ο Ντιακιτέ.
18′ Σουτ του Ντουρμισάι, η μπάκα σταμάτησε στο σώμα του Πούριτς.
20′ Κεφαλιά του Γκουανίνι έξω.
27′ Απειλεί η Νέα Σαλαμίνα. Σέντρα του Νάρσινγκ, κεφαλιά του Μιγκελίτο, η μπάλα χτύπησε στον Φοφανά και έφυγε κόρνερ.
28′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η Νέα Σαλαμινα. Μετά από κόρνερ δεν μπόρεσαν να διώξουν οι αμυντικοί τη Δόξας και ο Μπεχαράνο με σουτ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
36′ Α
πευθείας εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
38′ ΓΚΟΛ. 0-2. Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η Νέα Σαλαμίνα. Ο Νάρσινγκ πέρασε και τον Αντωνίου και πλάσαρε στα δίχτυα.
43′ ΓΚΟΛ. 0-3. Μετά από φάση διαρκείας πετυχαίνει και τρίτο γκολ η Νέα Σαλαμίνα. Λάθος διώξιμο του Κυπριακού και από κοντά ο Μιγκελίτο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

53′
Κερδίζει πέναλτι η Δόξα σε ανατροπή του Τρούγιτς από τον Γκουανίνι.
54′ Ο διαιτητής βλέπει ξανά την φάση μετά από υπόδειξη του VAR και αλλάζει απόφαση, ακυρώνει το πέναλτι.
63′ Σουτ του Χάνι έξω.
64′ Ευκαιρία για την Δόξα. Το σουτ του Χάνι από κοντά έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
68′ Ο Φράγκος στρώνει στον Ντουρμισάι, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έφυγε έξω.
82′ Διπλή αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Μέσα Προκοπίου και Οφόρι, έξω Σεργίου και Νάρσινγκ.
84′ Σουτ του Μέσκα, ήταν σε ετοιμότητα ο Κίσσας και απέκρουσε την μπάλα.
86′ Καλό σουτ του Ναμπί, απέκρουσε με δυσκολία σε κόρνερ ο Κίσσας.