Στους «8» του Κυπέλλου η Λάτσιο που κέρδισε με 1-0 την Τζένοα χάρη σε όμορφο γκολ του Γκεντουζί.
Η Λάτσιο μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 5ο μόλις λεπτό ο Γκεντουζί άνοιξε το σκορ με όμορφο πλασέ από το ύψος της περιοχής. Στο 18ο λεπτό η Τζένοα άγγιξε την ισοφάριση καθώς το σουτ του Ρετέγκι έξυσε τα δοκάρια Προβεντέλ και στο 25’ και ο Κουτλού αστόχησε με σουτ από μακριά. Στο 31’ ο Λεάλι απέκρουσε το πλασέ του Πέδρο και στο 42’ η Λάτσιο απείλησε με σουτ του Άντερσον.
Στο 61ο λεπτό ο Χίλα έσωσε στη γραμμή μετά από πλασέ του Ρετέγκι και στο 72’ η κεφαλιά του Άντερσον πέρασε μόλις έξω. Στο 82ο λεπτό η Λάτσιο έχασε μια ακόμη ευκαιρία με τον Μπάσιτς.
Για τους νικητές, ο Χρήστος Μανδάς έμεινε στον πάγκο, αφού στο τέρμα προτιμήθηκε κι εδώ ο Ιβάν Προβεντέλ, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Χρήστος Παπαδόπουλος ήταν κι αυτός αναπληρωματικός, προερχόμενος από την Κ19.