Η Βιλερμπάν ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο δεκάλεπτο, με την Αρμάνι να παίρνει το ελάχιστο προβάδισμα με 22-21, όμως στη συνέχεια οι Ιταλοί κυριάρχησαν και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +10 (46-36).

Στη τρίτη περίοδο η Αρμάνι ήταν καταιγιστική και με επί μέρους 21-12, αύξησε την διαφορά στο +19 (67-48), καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη, αφού στο τέταρτο δεκάλεπτο έριξε ρυθμό, έχοντας όμως τον έλεγχο του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για την Αρμάνι ήταν ο Νικολό Μέλι που είχε 17 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ, με τον Σαβόν Σιλντ να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 28′ συμμετοχής.

Για την Βιλερμπάν ξεχώρισαν ο Λοβέρν, ο Πάρις Λι και ο Λουάου-Καμπαρό που σημείωσαν από 10 πόντους