Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έγραψε ιστορία αφού έγινε ο πρώτος ριμπάουντερ όλων των εποχών για τους Μπακς, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 26 πόντους, 17 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 39 λεπτά συμμετοχής.

Κορυφαίος για τους Μπακς, ωστόσο ήταν ο Ντάμιαν Λίλαρντ, που σε 36 λεπτά συμμετοχής είχε 36 πόντους, 5 ριμπάουντ και 11 ασίστ με 5/8 τρίποντα, σε μια από τις κορυφαίες εμφανίσεις με την φανέλα των «Ελαφιών».

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι Μπακς φρόντισαν να δείξουν από νωρίς τις διαθέσεις τους, κλείνοντας το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 33-28, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο +11 (71-60).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ρόκετς ανέβασαν την απόδοσή τους, όμως οι Μπακς είχαν τις απαντήσεις και έφτασαν με άνεση στην 19η νίκη τους την φετινή σεζόν, ανεβάζοντας το ρεκόρ τους στο 19-7.

Κορυφαίος για τους Ρόκετς ήταν ο Αλπερέν Σενγκούν, με τον Τούρκο σέντερ να ολοκληρώνει το ματς έχοντας 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ, σε ακόμη μια γεμάτη εμφάνιση.