Η Μπολόνια επικράτησε της Τορίνο με 2-0, σκαρφάλωσε στην 5η θέση και κάνει ευρωπαϊκά όνειρα.
Στην αποστολή της Τορίνο βρισκόταν και ο νεαρός Κύπριος διεθνής Ζάνος Σάββα.

Στο 2ο λεπτό ο Φαμπιάν έκανε όμορφο σουτ αλλά αστόχησε για εκατοστά και στο 18’ ακυρώθηκε το γκολ του Βλάσιτς ενώ στο 24’ ο Σκορούπσκι έσωσε εντυπωσιακά μετά από προσπάθεια του Σαπάτα. Στο 31ο λεπτό η κεφαλιά του Μπουοντζιόρνο πέρασε μόλις έξω και στο 56’ ο Φαμπιάν πρόλαβε την έξοδο του Τζεμέλο και πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 1-0.

Στο 63’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαλεμάκερς ο Πος πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε για λίγο και στο 90′ ο Τσίρκτσε έκανε το 2-0.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Πος, Μποϊκέμα, Καλαφιόρι (81’ Λυκογιάννης), Κρίστιανσεν (56’ Λουκουμί) Φέργκιουσον, Αεμπίσερ (55’ Φρόιλερ), Φαμπιάν (81’ Μόρο), Σαλεμάκερς (71’ Ουρμπάνσκι), Εντόι, Τσίρκτσε

ΤΟΡΙΝΟ: Τζεμέλο, Ροντρίγκες, Λατσάρο (76’ Καραμό), Μπουοντζιόρνο, Μπελανόβα, Ταμέζ (70’ Βόιβοντα), Λινέτι (71’ Γκινέιτις), Βλάσιτς, Ίλιτς, Σαπάτα (70’ Πελέγκρι), Σανάμπρια