Μετά την ήττα από την ΑΕΚ, ο βοηθός προπονητής του Μιλόγεβιτς Νεμπόισα Μιλόσεβιτς δήλωσε τα ακόλουθα:
«Ισχύει ότι είχαμε ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Αυτοί είχαν το γκολ. Πρέπει να δουλέψουμε στην διακοπή για να επανέλθουμε δριμύτερη. Στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησαν οι μονομαχίες, στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλύτεροι αλλά δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε».

ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ, ΔΗΛΩΣΕ:

«Ήρθαμε εδώ για να κερδίσουμε και δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Θεωρώ πως αξίζαμε τουλάχιστον την ισοπαλία, ίσως και τη νίκη. Ήταν πολύ οργανωμένη η ΑΕΚ, αλλά όταν δεν μπορείς να σκοράρεις έστω ένα γκολ, τότε είναι αδύνατον να κερδίσεις. Στην αρχή του αγώνα είχαμε κάποιο θέμα με τις μακρινές μπαλιές της ΑΕΚ, το εντοπίσαμε και ισορροπήσαμε τον αγώνα. Πέραν του γκολ και 1-2 περιπτώσεων η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να απειλήσει, στο δεύτερο μέρος πιέσαμε αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Τώρα έχουμε τη διακοπή και πρέπει να ανασυνταχτούμε ψυχολογικά. Θεωρώ πως η δουλειά που κάνουμε είναι εξαιρετική, τα παιδιά τα δίνουν όλα στις προπονήσεις, το κλίμα είναι εξαιρετικό και πρέπει να δουλέψουμε ακόμη πιο σκληρά. Κι ένα μεγάλο ευχαριστώ στους οπαδούς. Η ήττα μας φέρνει μακριά από την κορυφή, παρά την καλή μας απόδοση. Όλοι πιστεύουμε πως αυτή η ομάδα πρέπει να παλεύει για την κορυφή. Όλοι ξέρουμε ότι είναι ένα δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και θα ανακάμψουμε. Όμως αυτή την περίοδο πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε και να πιστεύουμε πως μπορούμε. Θα εκμεταλλευτούμε την διακοπή. Πρέπει να πιστέψουμε ότι είμαστε καλύτεροι και να μαζέψουμε πόντους»