Και μη… χειρότερα! Σε ένα κάκιστο ματς στο «Μπεντεγκόντι» που ήδη έχει ξεχαστεί, Βερόνα και Μπολόνια έμειναν στο 0-0. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν τους 7 βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ενώ οι φιλοξενούμενοι τους 5.

Η Βερόνα ήταν αυτή που απείλησε πρώτη με τον Μπονατσόλι στο 14’, ενώ ένα τέταρτο αργότερα βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον προωθημένο Ιέν, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ο Κάρλσον ήταν ό,τι καλύτερο είχε να επιδείξει η Μπολόνια και ο ποδοσφαιριστής που έφτιαξε τις δύο καλύτερες φάσεις των «ροσομπλού» στο 41’ και στο 52’, ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και με τον Εντογέ στο 72’ στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα, με το 0-0 να παραμένει ως το τελευταίο σφύριγμα.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η ανεβασμένη Τορίνο πέρασε με το εμφατικό 3-0 από την έδρα της Σαλερνιτάνα, η οποία παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και στους 2 βαθμούς μετά από 4 αγωνιστικές.

Ο Μπουοντζόρνο στο 15ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην «γκρανάτα», για να έρθει λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (41’) ο Ράντονιτς να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. Ο ίδιος παίκτης έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα στο 50ο λεπτό, ενώ στο 58’ πέτυχε χατ-τρικ αλλά το VAR του χάλασε τη χαρά, με το σκορ να παραμένει ως το φινάλε στο 3-0. Η Τορίνο πέτυχε δεύτερη στη σειρά νίκη και ανέβηκε στους 7 βαθμούς.