Η Ράκοφ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πολωνίας έμεινε στην ισοπαλία με 2-2 εντός έδρας, με τη Βάρτα Πόζναν. Η προσεχής αντίπαλος του Άρη στον γ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, έδωσε δύο ματς και μετρά τέσσερεις βαθμούς και πλέον περιμένει τους πρωταθλητές Κύπρου για την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση (8/8-21:00).
Οι φιλοξενούμενοι «σόκαραν» νωρίς τους γηπεδούχους με τον Λουΐς μόλις στο 5ο λεπτό να ανοίγει το σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα του Σβάργκα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 50’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζβολίνσκι, όμως η Βάρτα Πόζναν είχε άμεση απάντηση και στο 57’ ο Ζουράφσκι έγραψε το 2-1. Η Ράκοφ ωστόσο, δεν το έβαλε κάτω και βρήκε εκ νέου την ισοφάριση με τον Σίλβα στο 83’ να διαμορφώνει το τελικό 2-2.

ΡΑΚΟΦ (ΣΒΑΡΓΚΑ): Μπίετζακ, Ρακόβιταν, Σβάρνας, Παπανικολάου, Σορέσκου, Πλάβσιτς (58’ Σίλβα), Λεντέρμαν (75’ Άρσενιτς), Κοτσέρχιν, Νόβακ (75’ Μπέργκρεν), Κιτέλ (58’ Τσέμπουλα), Ζβολίνσκι (58’ Πιασέτσκι).