Σαρωτική η Ομόνοια στο τρίτο και τελευταίο της φιλικό επί Πολωνικού εδάφους.
Οι πράσιινοι επικράτησαν 4-1 της Ραντόμιακ, με τον Σωφρόνη Αυγουστή να χρησιμοποιεί 22 ποδοσφαιριστές και να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.
Ο Κακουλλής άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, ο Κουλιμπαλί με προβολή έκανε το 2-0 στο 37′ για να έρθει ο Κούσουλος στο 40′ με μια γκολάρα να κάνει το 3-0.
Στο 57′ απέκρουσε πέναλτι ο Φαμπιάνο, ενώ στο 59′ η Ραντόμιακ μείωσε με κεφαλιά του Ενρίκε.
Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μπέζους με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 86′.

Η 11ΑΔΑ ΤΗΣ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Φαμπιάνο (59′ Ουζόχο), Σιπριάνο (46′ Λέζιακς), Μάθιους (89′ Χρίστου), Κουλιμπαλί (46′ Μίλετιτς), Λανγκ (89′ Καϊάφας), Μπασιρού (89′ Κυριακίδης), Κούσουλος (46′ Χαραλάμπους), Σεμέδο (83′ Ανδρέου), Λοίζου (46′ Μπέζους), Ανσαριφάρντ (59′ Ζαχαρίου), Κακουλλής (70′ Οζλέρ)

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ Α’ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μπακόφσκι, Γιάκουμπικ, Ρόσι, Σιτσόσκι, Αμπράμοβιτς, Δώνης, Βόλσκι, Σεμέδο, Μασάδο, Καστασιέδα, Ενρίκε
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ποσιανυάλα, Καπούτ, Καγιάρτσα, Κέστορ,  Σνοπνούζικ, Άλβες, Πικ, Λουιζάο, Σεμέδο, Μάχροβιτς

——————————————————————-

Πραγματοποιήθηκε μονόλεπτη σιγή για την επέτειο του Πραξικοπήματος στην Κύπρο.
12′ ΓΚΟΛ. 1-0. Άνοιξε το σκορ η Ομόνοια. Ο Κακουλλής πίεσε τον τερματοφύλακα, έκλεψε την μπάλα και σε κενό τέρμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

16′
Σκόραρε με ωραίο σουτ ο Ανσαριφάρντ όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς υπήρχε φάουλ στο ξεκίνημα.
21′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Σιπριάνο, η μπάλα έφυγε έξω.
22′ Σουτ του Κούσουλου έξω.
31′ Ο Ενρίκε έκανε το σουτ, πάνω από τα δοκάρια του Φαμπιάνο.
37′ ΓΚΟΛ. 2-0. Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η Ομόνοια με προβολή του Κουλιμπαλί.

40′ ΓΚΟΛ. 3-0. Με σουτ του Κούσουλου πετυχαίνει και τρίτο γκολ η Ομόνοια.

44′
Απειλεί η Ραντόμιακ αλλά το σουτ του Μασάδο έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
46′ Τετραπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα Χαραλάμπους, Μίλετιτς, Λέζιακς και Μπέζους αντί Κούσουλου, Κουλιμπαλί, Σιπριάνο καο Λοίζου.
54′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέζιακς, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.
57′ Απέκρουσε πέναλτι ο Φαμπιάνο.
61′ ΓΚΟΛ. 3-1. Μειώνει η Ραντόμιακ με κεφαλιά του Ενρίκε.
86′ ΓΚΟΛ. 4-1. Με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Μπέζους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.