Ο Απόλλων στο πρώτο του φιλικό…συνέτριψε την Ίντερ Μπρατισλάβας με 5-0. Οι γαλάζιοι πέτυχαν δύο γκολ στο α’ μέρος και άλλα τρία στην επανάληψη. Ήταν ορεξάτοι και σοβαροί οι παίκτες του Αντόνε, με το επίπεδο των δύο ομάδων να είναι τόσο διαφορετικό και αυτό να αποτυπώνεται στο γήπεδο.
Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Γιούρτσεβιτς, ενώ στο 10ο ο Κρμέντσικ πέτυχε το 2-0. Αμφότεροι βρήκαν δίκτυα στο ανεπίσημο ντεμπούτο τους.
Στο β’ ημίχρονο, ο Πίττας…πήρε τη σκυτάλη και στο 52’ έγραψε το 3-0. Στο 58’ ο Ψύχας σκόραρε για το 4-0 ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 79’ ο Ποντικός από το σημείο του πέναλτι.
Δύο διαφορετικές 11άδες χρησιμοποίησε ο Μπογκντάν Αντόνε, δοκιμάζοντας πολλά πράγματα.

Η 11άδα του α’ μερους: Δημητρίου, Νταρικβά, Πεϊμπέρνς, Άδωνη, Γιούρτσεβιτς, Χάμπος, Πέρετζ, Χουσαΐν, Αμπντουραχίμι, Ντόνιο, Κρμέντσικ.

Η 11άδα του β’ μέρους: Άντος, Εκπολό, Σιέλβικ, Μαλεκκίδης, Αυγουστή (76′ Φώτη), Σπόλιαριτς, Ποντικός, Ψύχας (76′ Ζήνωνος), Κολ, Ίλιεφ, Πίττας.

H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
2′ Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σουτ του Χάμπου απομακρύνθηκε ενώ η προσπάθεια του Κρμέντσικ κόντραρε.
5′ Δοκάρι για τον Απόλλωνα σε πλασέ του Αμπντουραχίμι.
6′ ΓΚΟΛ  1-0. Ο Γιούρτσεβιτς ανοίγει το σκορ με σουτ εντός περιοχής. Το πρώτο του με τους γαλάζιους.
9′ Ο Κρμέντσικ βγήκε τετ α τετ, έκανε το πλασέ, έπεσε και μπλόκαρε ο κήπερ αντιπάλων.
10′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Κρμέντσικ αυτή τη φορά δεν αστοχεί με όμορφο πλασέ έπειτα από πάσα του Χάμπου. Το πρώτο και για τον Τσέχο.
24′ Ωραίο σουτ του Άδωνη, διώχνει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των Σλοβάκων.
25′ Πλασέ του Αμπντουραχίμι και πάλι σε ετοιμότητα ο Βάιντα.

52′ ΓΚΟΛ 3-0. Σκοράρει και ο Πίττας με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.
58′ ΓΚΟΛ 4-0. Ο Ψύχας με κοντινή προβολή έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Μαλεκκίδη, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
78′ Πέναλτι για τον Απόλλωνα που κέρδισε ο Ποντικός.
79′ ΓΚΟΛ 5-0. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε.