Σέρχιο Καστέλ και Χουάν Κάρλος Καρσέδο. Τι κοινό έχουν οι δυο τους εκτός του ότι είναι Ισπανοί και κατηφορίζουν στην Κύπρο, ο πρώτος για την Ανόρθωση και ο δεύτερος ως κόουτς της Πάφος FC; Υπάρχει κάτι που τους…συνδέει και είναι η κοινή τους πορεία-συνεργασία στην Ίμπιζα. Μάλιστα, από εκείνη την περίοδο έχουν κάτι σημαντικό να θυμούνται. Συγκεκριμένα, γυρνάμε πίσω στις 5 Ιανουαρίου 2021. Η Ίμπιζα έδινε αγώνα για το Κόπα Ντελ Ρέι (Ισπανικό Κύπελλο), φιλοξενώντας τη Θέλτα Βίγο. Τι να ήξεραν όμως τι θα ακολουθούσε… Η Ίμπιζα παίρνει εμφαντική νίκη με 5-2 και…εξευτελίζει την ομάδα της Γαλικίας. Ο Καστέλ πέτυχε δύο γκολ σε 27 λεπτά και έβαλε γερές βάσεις για την πρόκριση. Έγραψε το 1-0 στο 12’ και στο 27’ σκόραρε για το 2-0.
Τώρα, όμως, επειδή το ποδόσφαιρο παίζει περίεργα…παιχνίδια θα είναι αντίπαλοι, αλλά αμφότεροι δεν θα ξεχάσουν αυτή την τεράστια επιτυχία.