Νίκη με ανατροπή πανηγύρισε η Καρμιώτισσα.
Η ομάδα των Πολεμιδιών νίκησε 2-1 τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο, ενώ βρέθηκε να χάνει με 1-0.
Για τους μαυροπράσινους άνοιξε το σκορ ο Χριστοδούλου με πέναλτι στο 16ο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν πριν την ανάπαυλα με τον Μίχαλ Ντούρις στο 41ο.
Το τελικό 2-1 το πέτυχε ο Νίκος Καλτσάς με πολύ όμορφη ενέργεια και τελείωμα στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Tσαρλς, Λιασίδης, Μουκτάρης, Έσελινγκ (87’Χατζημιτσής), Χριστοδούλου, Πεχλιβάνης (86′ Ενόχ), Γιακουμάκης (74′ Ζευκή), Νάνι, Γκόρουπετς (65′ Χέντρικς), Αλτσέους, Κορομά.
Στον πάγκο: Πισίηας, Χριστοφόρου, Ιωάννου, Δημητρίου, Χέντρικς, Ζευκή, Καϊάφας, Ενόχ, Χατζημιτσής, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Ντουρμσάι.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Τάντι (60′ Σελούστκα), Ελ Αλουχί (90+2′ Ανδρονίκου), Καλτσάς, Γκραντινάρου, Αγγελή, Μήτσο, Ντούριτς (90+2′ Γκράβενμπερχ) Καστανιάγα, Λουκίλι (70′ Ντούμπια), Νεοφύτου (70′ Μπεν Σαλάμ)
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Σελούστκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Ανδρονίκου, Τζανακάκης, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Γκράβενμπερχ

ΣΚΟΡΕΡ: 16′ Χριστοδούλου/41′ Ντούρις, 79′ Καλτσάς
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χριστοδουλου, Γιακουμάκης, Αλτσέους/ Αγγελή