Οι «βιόλα» κέρδισαν με 2-0 την Ουντινέζε με την οποία ισοβαθμούσαν ως το σημερινό απόγευμα.Στο 9’ η Φιορεντίνα έχασε διπλή ευκαιρία σε σουτ των Ικονέ και Κουαμέ ενώ στο 14’ το φάουλ του Μπιράγκι πέρασε μόλις έξω και στο 35’ η Ουντινέζε είχε δοκάρι με τον Μπρέκαλο.
Στο 48ο λεπτό ο Κουαμέ έχασε μεγάλη ευκαιρία εξ επαφής ενώ στο 49’ το σουτ του Λόβριτς πέρασε εκατοστά έξω, ενώ στο 67’ ο Τσεροφολόνι είπε όχι σε μακρ9ινό σουτ του Σάμαρντζιτς. Στο 79ο λεπτό το σουτ του Βιβάλντο σταμάτησε στο δοκάρι της Φιορεντίνα και στο 87’ ο Ουντότζι πρόλαβε εις διπλούν τον Γκονθάλεθ. Τελικά στο 90ο λεπτό ο Μποναβεντούρα διαμόρφωσε το 2-0 και κλείδωσε το ματς.
ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Τσεροφολόνι, Μπιράγκι (60’ Τέρζιτς), Ιγκόρ, Βενούτι (75’ Ντοντό), Ντάνκαν (60’ Μαντραγκόρα), Μιλένκοβιτς, Καστροβίλι, Μπρέκαλο, Μπαράκ (71’ Μποναβεντούρα), Ικονέ (46’ Γκονθάλεθ), Κουαμέ
ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Σιλβέστρι, Ζέέχελααρ (62’ Αρσλάν), Μπεκιά, Πέρες, Μπιγιόλ, Εμποσελέ (62’ Ουντότζι, Περέιρα, Γουάλας, Λόβριτς (78’ Βιβάλντο), Σάμαρντζιτς (84’ Παφουντί), Νεστορόβσκι