Η Γκενκ πέρασε με 3-2 από την έδρα της Βέστερλο και παραμένει μόνη πρώτη και με διαφορά από τη Σεν Ζιλουάζ. Νίκη μετά από τις 29 Οκτωβρίου για τη Σταντάρ Λιέγης, με τον Κωνσταντίνο Λαίφη να βρίσκει δίχτυα.
Σταντάρ Λιέγης-Μέχελεν: 2-0
(Λαΐφης 45+1’, Όχιο 85’)
Επιτέλους νίκη για τη Σταντάρ Λιέγης, που κέρδισε με 2-0 τη Μέχελεν και πήρε το πρώτο της τρίποντο από τις 29 Οκτωβρίου.
Ο Λαΐφης άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ενώ στο 85’ ο Όχιο έκανε το 2-0.
Βέστερλο-Γκενκ: 2-3
(Ντε Κάιπερ 53’ πεν., Φαν ντε Κέιμπους 55’-Aζίζ 7’, Πέιντσιλ 24’, Μουνιόθ 68’)
Η Γκενκ πέρασε με 3-2 από την έδρα της Βέστερλο και βρέθηκε ξανά στο +10 από τη 2η, Σεν Ζιλουάζ αλλά έχει ένα ματς παραπάνω.
Ο Αζίζ άνοιξε το σκορ στο 7ο μόλις λεπτό ενώ ο Πέιντσιλ έκανε το 0-2 στο 24’ και ο Πέιντσιλ έγραψε το 0-2. Στην επανάληψη η Βέστερλο μπήκε πολύ δυνατά και μείωσε στο 53’ με το πέναλτι του Ντε Κάιπερ ενώ στο 55’ ο Φαν ντε Κέιμπους ισοφάρισε σε 2-2. Κι όμως στο 68ο λεπτό ο Μουνιόθ έκανε το 2-3