Η Ολυμπιάδα επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και επικράτησε στο Γυμνάσιο Γερίου του Δικέφαλου με 0-3 σετ και πέτυχε την πέμπτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες. Στον αγώνα της Τρίτης η ομάδα του Γ. Νικολάκη ήταν σοβαρή και καθάρισε τους 3 βαθμούς. Ο Δικέφαλος αντιμετώπισε την πρωτοπόρο, αλλά στα τρία σετ έμεινε πίσω στο σκορ και έχασε τον αγώνα.
Η Ολυμπιάδα πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα στο πρώτο σετ 07-11 και 09-17 για να κερδίσει εύκολα 12-25 χωρίς να αφήσει περιθώρια στο Δικέφαλο Γερίου.
Εντυπωσιακά μπήκε η Ολυμπιάδα στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε 00-08 και 01-12 ενώ το σετ ολοκληρώθηκε με 11 -25 για την προσφυγική ομάδα, αφού οι παίκτριες του Γ. Νικολάκη διατηρούσαν σταθερό προβάδισμα με διψήφιο σκορ.
Τα δεδομένα στο τρίτο σετ δεν άλλαξαν με την Ολυμπιάδα να προηγείται ξανά με σημαντική διαφορά 00-06. Η Ολυμπιάδα διατηρούσε την υπέρ της διαφορά 05-13 για να επιβληθεί με 13-25 και να κερδίσει με 0-3 σετ.