«Πράσινο» βάφτηκε το «αιώνιο» ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος φούτσαλ, καθώς η Ομόνοια επικράτησε του ΑΠΟΕΛ με 4-1 στο «Λευκόθεο».
Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Κουλουμπρής στο 2’27’’, για να έρθει ο Ομήρου να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 17’. Σέ ένα καθοριστικό σημείο, ένα λεπτό πριν το ημίχρονο, στο 19’ ο Ντα Σίλβα έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους πράσινους.
Στην επανάληψη, η ομάδα του Παρασκευά βρήκε άλλα δυο γκολ με τους Τσίτσο (26’27’’) και Ντα Σίλβα (27’22’’) να γράφουν το 4-1.
Το τελικό 6-1 διαμόρφωσαν οι Τσίτσος (39′) και Κουλουμπρής (40′).
Η Ομόνοια μετά αυτούς τους τρεις βαθμούς ανέβηκε στους 9, ενώ το ΑΠΟΕΛ έμεινε στους 6.

ΑΠΟΕΛ (Μυλωνάς): Ψηλογένης, Γκόες, Ομήρου, Σκαρπάρης, Κόκκινος.
Στον πάγκο: Δημητρίου, Βασιλείου, Καττιρτζής, Κόνιαλης, Διονυσίου, Περικλέους, Ρεζάλα.

Ομόνοια (Παρασκευά): Σκαμπύλης, Μαντέλι, Κουλουμπρής, Ντα Σίσλβα, Τσίτσος.
Στον πάγκο: Χριστοφόρου, Λακούφης, Στυλιανού, Πατίκκης, Σέζαρ, Ν. Ελ Κέμπε, Τ. Ελ Κέμπε.

ΣΚΟΡΕΡ: Ομήρου (17′) / Κουλουμπρής (2’27”, 40′), Ντα Σίλβα (19′,27’22”), Τσίτσος (26’27”, 39′).

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
2’27” ΓΚΟΛ 0-1. Ο Κολουμπρής ανοίγει το σκορ.
17′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ομήρου ισοφαρίζει.
19′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Ντα Σίλβα δίνει εκ νέου προβάδισμα στην Ομόνοια.
ENAΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.
26’27” ΓΚΟΛ 1-3. Ο Τσίτσος δίνει… αέρα δύο τερμάτων στους πράσινους.
27’22” ΓΚΟΛ 1-4. Σκοράρει ξανά ο Ντα Σίλβα.
39′ ΓΚΟΛ 1-5. Ο Τσίστος πετυχαίνει το 2ο του γκολ.
40′ ΓΚΟΛ 1-6. Ο Κουλουμπρής διαμορφώνει το τελικό αποτέλσμα.