Ο Λιονέλ Μέσι σημείωσε δυο γκολ στη νίκη 3-0 της Αργεντινής επί της Ονδούρας, σε φιλικό προετοιμασίας των δυο ομάδων.
Το σκορ για τους τυπικά γηπεδούχους στην αναμέτρηση του σταδίου «Hard Rock» στο Μαϊάμι, άνοιξε ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο 16’, με τον Λιονέλ Μέσι να διπλασιάζει τα γκολ της «αλμπισελέστε» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι. Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός της Παρί Σεν Ζερμέν σημείωσε και δεύτερο γκολ στο 69’, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Ως αλλαγή αγωνίστηκε από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, ο Λουίς Πάλμα του Άρη.
Η Αργεντινή ήταν κυρίαρχος της αναμέτρηση με 68% κατοχή μπάλας και ακρίβεια πασών. Οι παίκτες της «αλμπισελέστε» είχαν 17 τελικές προσπάθειες, από τις οποίες οι οκτώ στην αντίπαλοι εστία, ενώ η Ονδούρα είχε μόλις δυο τελικές.