Από το ξεκίνημα του αγώνα με την ΕΝΠ η Ομόνοια μπήκε με φόρα και καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο.
Δύο γκολ στο α’ μέρος και άλλα δύο στην επανάληψη διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 το οποίο επανέφερε την ηρεμία στις τάξεις των «πρασίνων».
Ο Μίλετιτς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 31’ μετά από φάουλ του Μπρούνο, με τον Βραζιλιάνο από δημιουργός να γίνεται εκτελεστής και να κάνει το 2-0 στο 45+2 μετά από ασίστ του Ανσαριφάρντ.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ιρανός έγινε με την σειρά του εκτελεστής από δημιουργός και έκανε το 3-0 στο 57’.
Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Παναγιώτης Ζαχαρίου στο 77ο λεπτό.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Ν.Λένον): Παναγή, Λέτσιακς, Μάθιους, Μίλετιτς, Λανγκ, Μπασιρού, Χαραλάμπους (63′ Ντίσκερουντ), Παπουλής (75′ Χούπερ), Λοϊζου (63′ Ζαχαρίου), Μπρούνο, Ανσαριφάρντ (60′ Κακουλλής)
Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Κίτσος, Ψάλτης, Παναγιώτου, Μπάρκερ, Μπέζους, , Μάταβζ

ΕΝΠ (Μ.Σατσιάς): Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Εχμάν (46′ Κωνσταντίνου), Ρουσιάς, Γεβρέμοβιτς (75′ Γαβριήλ), Βουκσένοβιτς (60′ Μιχαίλοβιτς), Κοτσώνης, Μαυρουδής, Νρέκσα, Βούσκεβιτς (60′ Κατσιάρης), Λαμί (60′ Ντιαβαρά)

Παρατηρητής: Ιωάννου Μιχάλης

5′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο διαιτητής άφησε πλεονέκτημα σε μαρκάρισμα στον Παπουλή, ο Μπρούνο έφυγε μόνος, έκανε το πλασέ αλλά ο Κόστιτς απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.
6′ Σουτ του Χαραλάμπους έξω.
7′ Κεφαλιά του Μίλετιτς έξω.
18′ Καλό σουτ του Ανσαριφάρντ, απέκρουσε ο Κόστιτς.
31′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η Ομόνοια με προβολή του Μίλετιτς μετά από φάουλ του Μπρούνο.
45+2′ ΓΚΟΛ. 2-0 η Ομόνοια. Ο Ανσαριφάρντ είδε τον Μπρούνο, του έβγαλε την ασίστ και ο Βραζιλιάνος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου
53′
Ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Παπουλής κινήθηκε ωραία, έκανε το πλασέ αλλά ο Κόστις ήταν σε ετοιμότητα και μάζεψε την μπάλα.
54′ Σουτ του Ρουσιά έξω.
57′ ΓΚΟΛ. 3-0. Τρίτο γκολ για την Ομόνοια. Η Ομόνοια ξεδιπλώθηκε όμορφα, ο Παπουλής έδωσε στον Ανσαριφάρντ ο οποίος ελευθερώθηκε ωραία και με υποδειγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
77′ ΓΚΟΛ. 4-0. Άλλο ένα γκολ για την Ομόνοια με τον Παναγιώτη Ζαχαριου.