Πρώτη νίκη στη σεζόν για τη Χετάφε, που επικράτησε της Ρεάλ Σοσιεδάδ με 2-1.
Στο 12ο λεπτό η Χετάφε κέρδισε πέναλτι αλλά ο Ρεμίρο απέκρουσε την εκτέλεση του Μπόρχα Μαγιοράλ. Στο 26ο λεπτό ο Ρεμίρο βγήκε και πρόλαβε τον Ουνάλ ενώ στο 45+4’ o Ουνάλ με απίθανη εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.
Στο 48ο λεπτό ο Ουνάλ έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Αλενιά πλάσαρε από την περιοχή για το 2-0 ενώ στο 50’ ο Τσο σέντραρε από αριστερά και ο Μέντεθ με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.
Στο 72ο λεπτό ο Ουνάλ είχε δοκάρι με όμορφο σουτ, ενώ στο 80’ ακυρώθηκε το γκολ Μουνίρ και στο 87′ είχε δοκάρι και η Σοσιεδάδ με τον Μέντεθ.

ΧΕΤΑΦΕ: Σορία, Σουάρεθ, Ντουάρτε, Μίτροβιτς, Ανχιλέρι (52’ Ιγκλέσιας), Άλβαρες, Μακσίμοβιτς, Αλενιά (69′ Πόρτου), Ουνάλ, Άνχελ Αλγκόμπια (60’ Σεοάνε), Μαγιοράλ (69′ Μουνίρ)

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Σόλα (69′ Γοροσαμπέλ), Μουνιόθ, Μερίνο, Πατσέκο, Θουμπελδία, Θουμπιμένδι, Κούμπο (46’ Νταβίντ Σίλβα), Τουριέντες (46’ Μπράις Μέντεθ), Σέρλοθ (82’ Καρικαμπούρου), Σαντίκ (37’ Τσο)