Τη δεύτερη σερί νίκη της σε ισάριθμα φιλικά στην Πολωνία πέτυχε η Ομόνοια. Οι πράσινοι επικράτησαν με 2-0 της Χάποελ Ιερουσαλήμ, μετά το νικηφόρο τεστ τους επί του ΠΑΣ. Tο τριφύλλι με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασαν στο τελικό σκορ. Ο Μάταβς στο 12ο λεπτό πλάσαρε εύστοχα για το 1-0 ενώ ο Κακουλλής στο 55’ μετά από εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, έγραψε το 2-0.
Ο Νιλ Λένον, άφησε αρκετούς ποδοσφαιριστές συμπεριλαμβανομένων των τριών εκ των τεσσάρων αποκτημάτων (αγωνίστηκε μόνο ο Μπάρκερ), στον πάγκο έτσι ώστε να μπορέσει να τους χρησιμοποιήσει στο επόμενο φιλικό, το Σάββατο, κόντρα στην Ανόρθωση.

OMONOIA: Φαμπιάνο (57’ Ουζόχο), Λέζιακς (72’ Βενιζέλου), Ψάλτης (61’ Μάθιους), Γιούστε, Παναγιώτου (61’ Λανγκ), Μιξ (61’ Χρίστου), Μπασιρού (72’ Ασημένος), Ζευκής, Σάββα (61’ Μπάρκερ), Παπουλής (46’ Χαραλάμπους), Μάταβζ (46’ Κακουλλής).
Στον πάγκo: Παναγή, Χ. Κυριακίδης, Μπρούνο, Λοΐζου, Ζαχαρίου, Κούσουλος, Μίλετιτς, Ν. Κυριακίδης.

ΧΑΠΟΕΛ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ: Αντεμπάγιο, Σαλόμ, Μπάκο, Γιάο, Αζούγκι, Ναόρ, Εσέτε, Μπιτόν, Σαλμάν, Μπαντάς, Τογκούι.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης
Με 20λεπτη καθυστέρηση θα αρχίσει το ματς λόγω αργοπορημένης άφιξης της Χάποελ Ιερουσαλήμ.
12′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Μάταβς βγήκε τετ α τετ και δεν αστόχησε, αφού με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.
15′ Γύρισμα του Μάταβζ, διώχνει προ του Ζευκή ο κίπερ.
25′ Σουτ από το ύψος της περιοχής ο Μιξ, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.
27′ Σέντρα του Λέζιακς, προβολή του Μάταβζ με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
33′ Σουτ από πλευράς Χάποελ, έξω.
Χάμπος και Κακουλλής μέσα, εκτός οι Παπουλής και Μάταβς.
54′ Ο Κακουλλής κερδίζει πέναλτι.
55′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο επιθετικός της Ομόνοιας ευστοχεί.
77′ Σουτ από πλάγια θέση έκανε ο Μπάρκερ, άουτ.
80′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με κοντινό σουτ του Μπάρκερ να αποκρούεται.